Hiç kuşkusuz mobilyalar dekorasyonun en önemli unsurlarından biri. Geniş hacimleriyle kendilerini belli eden koltuklar, insanı keyif yapmaya davet eden berjerler, yumuşacık dokusuyla konforu yaşama dahil eden puflar… Eğer siz de yaşam alanlarının enerjisini belirleyen mobilyalarınızda değişiklik yapmak ve 2020 yılının en gözde dekorasyon trendlerini mekanlarınızda yaşatmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre demektir!

Yuvarlak Hatlı Mobilya Stilleri

İş hayatı ve her geçen gün kalabalıklaşan şehir yaşamı sonrasında evine dönen insanlar huzurlu ve keyifli bir ortamda dinlenmek istiyorlar. Artık günün yorgunluğunu sadece bedeni dinlendiren konforlu mobilyalarda atmak yetmiyor. İnsanlar enerjisiyle ruhu sakinleştiren mekanlarda huzur bulmak, sevdikleriyle zaman geçirmek ve daha kaliteli yaşamak istiyorlar. Kullanıcıların bu arayışını dekorasyon stillerine yansıtan tasarımcılar da 2020 yılında hatları yuvarlatılmış, kavisli, yumuşak ve sevimli mobilyalara yöneldi. İnsanlarda çocuksu duyguları uyandırarak ortamların keyif katsayısını artıran tıknaz berjerler, yumuşak bir bulutu andıran puflar, sert köşelerin yerini yuvarlak formlara bırakan koltuk ve masa modelleri bu yılın en sevilen dekorasyon tarzları arasındaki yerini aldı bile. Siz de yaşam alanlarınızda daha samimi ve sempatik bir hava yaratmak için esnek formuyla dikkat çeken mobilya modelleri tercih edebilirsiniz.

Sade ve Konforlu Parçalara Yönelin

Geçmiş yıllarda hayatımıza giren İskandinav dekorasyon stilleri hala geçerliliğini koruyor. Mekanlarda sade bir ışıltı yakalamayı öngören bu tarzlar ilk günlerdeki yoğun etkisini bir nebze kaybetti. Ama esintisi hissedilmeye devam ediyor ve 2020 yılında da gerek detaylarda gerekse mobilya tercihinde sadelik ve konfor ön plana çıkıyor. Bu yıl kaliteli malzemelerin modern bir şekilde yorumlandığı koltuk kasalarının konforlu minderler, yalın ve yumuşak kumaşlarla buluştuğunu görüyoruz. Geçen yılın hakim dokusu kadife 2020’de satenin özgün duruşuyla harmanlanıyor ve duru güzelliği, insanı içine çeken yumuşak formuyla salon ve yatak odalarındaki yerini alıyor.

Pastel Tonların Büyüsüne Kapılın

2020’de iç mekanların atmosferi pastel tonların dinamik ruhuyla hareketlenecek. Mekanlara rafine bir hava katan antrasit renklerin ağırlıkta olduğu dekorasyon tarzları bu yıl etkisini yitirdi ve yerini insanı canlandıran keyifli bir renk paletine bıraktı. Başta neo mint olmak üzere, uçuk pembe, hardal sarı, balkabağı, çikolata kahve ve somon rengi mobilya tasarımları evlerdeki yerlerini almaya hazır. Siz de renklerin enerjik dünyasını iç mekanlara yansıtmak için pastel tonların ağırlıkta olduğu mobilyalar kullanabilirsiniz. Koltukları çarpıcı renkleriyle dikkat çeken kırlentlerle süsleyerek kontrast bir şıklık yakalayabilirsiniz. Yatak odasında kadife dokuyu sıcak tonlarla bir araya getiren tasarımlar kullanarak dinlenme anlarının enerjisini yükseltebilirsiniz.

Ahşap Detaylarla Hareketlenen Mobilya Tarzları

Modern insanın doğaya olan düşkünlüğü her geçen gün artıyor. Natürel yaşamın bedeni ve ruhu iyileştiren etkisini keşfeden tasarımcılar da dekorasyonda organik dokulu parçalar kullanmanın önemine vurgu yapıyorlar. Bu da ahşap, hasır ve jüt bazlı mobilyaların hayatımızda daha çok yer bulacağı anlamına geliyor. Elbette mekanlarda natürel bir hava yakalamak için evi tamamen ahşapla kaplamaya gerek yok. Bu nedenle bu yıl ahşabı daha çok detaylarda görüyoruz. Koltukların ayak ve kolçaklarında, yatak odası mobilyalarının ince çizgilerinde karşımıza sık sık sportif duruşuyla ortamları ısıtan ahşap doku çıkıyor. Yemek odalarında ise ahşap tablayı metal ayaklarla buluşturan eklektik dizaynlar ön planda.

Dekorasyon trendleri modern insanın ihtiyaçlarına göre belirleniyor ve ortamların enerjisini yükseltiyor. Eğer siz de bu yılın gözde tasarım fikirlerini bir araya getiren mobilya gruplarını incelemek ve yaşamınıza popüler şıklığı dahil etmek isterseniz Engince Mobilya’yı ziyaret edebilir, zevkinize uygun parçaları sipariş edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here