Yeni başlangıçlara, unutulmaz anılara, atılacak yepyeni adımlara ortak olacak genç odası mobilyaları, gençlerin ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde tasarlanıyor. Gençlerin günden güne yükselen enerjileri ile harmanlanıyor. Yeni bir döneme başlangıç yapan gençlerin yaşam alanlarını tasarlamak ve fikir almak istiyorsanız, bu yazı tam size göre!

Gençlerin Enerjilerinden İlham Alınılarak Tasarlanmış Genç Odaları

Zaman ilerledikçe çocukluk yıllarını geride bırakan genç bireyler için çocuksu ruha sahip odalarını 2020 yılının modern havasıyla yer değiştirebilirsiniz. Yıllar geçtikçe, sınıflar atlandıkça gençlerin okullarda yaşadığı stres bununla bağlantılı olarak artmakta. Odalarında keyifli vakit geçirmek, günlük hayatın yoğunluğundan ve stresinden arınmaları için odaya güzel bir atmosfer yaratmak genç odasını dizayn ederken düşünmeniz gereken unsurların başında. Fiziksel ve psikolojik gelişmenin çok hızlı gelişmekte olduğu bu dönemde odanın enerjisi gençlerin hayal gücüne ve duygularına etki etmektedir. Ders çalıştıkları alanlarda dağınık bir görüntü olmaması derslere olan odağı artırmaktadır.

Eğer genç odası takımı almayı düşündüğünüz oda hayal ettiğiniz büyüklükte değilse, kitaplığın ve çalışma masasının birleşik olduğu ürünler tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle kitapları kolaylıkla kitaplığa yerleştirebilir ve odada dağınık bir hava oluşmasını engelleyebilirsiniz. Çalışma masasının yerleştirildiği duvarın seçimi üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Çalışma masası iyi ışık alan bir konuma yerleştirilmelidir. Çalışma masası konumu yanlış olan genç bireylerin ders çalışırken veya kitap okurken gözlerinin ters ışıktan daha çabuk yorulduğu ve göz problemlerine yol açabileceği unutulmamalıdır.

Zıt Renklerin Ahenkli Uyumunu Genç Odalarına Taşıyın

Gençlerin benzersiz enerjilerini birbirine zıt renklere sahip özgün tasarım mobilyalarla birleştirmek 2020 yılının modası. Teknolojinin günümüze girmesiyle ailelerin çocuklarını teknolojik alandan uzak doğal bir ortam yaratmak istemesi bu yılın modasını oldukça etkilemekte. Tekli baza, yatak başlığı, komodin ve gardıropların ahşap malzemeden yapılması genç odalarına doğadan bir esinti sunuyor. Kalıpların dışına çıkılan bu modern tarza sahip ahşap ürünlerin kapakları yeşil ve turuncu gibi yüksek enerjiye sahip renklerden oluşmakta. Kapak seçimini yeşil olarak tercih ettiğinizde odanın bir duvarını beyaz diğer duvarlarını gri olarak boyamanız odaya modern bir hava katacaktır. Beyaz ve bej renklerin ağırlıkta olduğu odalar aydınlık görünümüyle içi ferahlatan şık bir hava yaratacaktır.

Fonksiyonel Dolap ve Şifonyerlerle Dar Alanlar Canınızı Sıkmasın

Dolaplar, komodinler ve şifonyerler dışarıdan bakıldığında ne kadar büyük gibi gözükse de iç kısımları yeterli büyüklükte olmayabiliyor. Genç bireyler genellikle giyecekleri kıyafetleri seçmekte zorluk yaşarlar ve karar vermekte güçlük çekerler. Şık ve iç hacminin geniş olduğu bu mobilyalarda daha kolay kıyafetleri düzenleyebilirsiniz ve depolamakta sıkıntı çekmezsiniz. Böylelikle kıyafetlerini kolay bir şekilde düzenleyebilir ve kararlarını daha kolay vermelerini sağlayabilirsiniz.

İşlevsel Olduğu Kadar ve Kaliteli Genç Odası Takımları

Genç odası takımlarının fonksiyonel olması oldukça önemlidir. Özellikle çalışma masası ve yatak gibi günün büyük bir bölümünde zaman ayrılan bu alanların fonksiyonel ve kullanışlı olması şarttır. Çünkü çalışma masası sandalyesi ve çalışma masası kullanıcıya gerekli rahatlığı ve konforu sağladığında derslere olan ilginin yanı sıra derslerden alınan zevkte bununla birlikte artmakta. Uyku, her insanın özellikle her geçen gün gelişmekte olan bireylerin vücudunu şarj ettiği günün en önemli bölümlerinden birisidir. Uykunun kaliteli bir şekilde alınması günü olumlu bir şekilde etkilemektedir. Malzeme kalitesi ve insan sağlığına zarar vermeyen boya ürünlerinden yapılmış olan mobilyaları uzun yıllar deforme olmadan kullanabilirsiniz. Eğer siz de birbirinden şık ve modern bir genç odasına sahip olmak istiyorsanız Engince’den mobilya ve aksesuarları inceleyebilir veya bir tıkla trend bir odaya sahip olabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here