Çocukluk yılları yavaş yavaş geride kalmaya başladığında, gençliğe adım atan bireylerin oda takımlarını değiştirme zamanı da gelmiş demektir. Eski mobilyaların çocuksu ruhunun yerine daha modern ve dinamik bir atmosfer yaratmayı sağlayan genç odası takımı modelleri ile her stile uygun özgün alanlar yaratmak mümkün. Siz de hem fonksiyonel hem de şık parçalardan oluşan genç odası takımları ile gençliğe açılan kapıları kaliteyle süsleyebilir, en güzel yaşlara ve en özel anlara tanıklık edecek kişisel sığınaklar tasarlayabilirsiniz.

Enerjisi Yüksek Genç Odası Modelleri

Genç odası takımı seçerken, yaşama yeni adım atan genç ruhların yüksek ve benzersiz enerjisini alanlara taşıyacak parçalara yönelmelisiniz. Bildiğiniz gibi ortamların dekorasyonunda kullanılan her ürün ve renk kişinin ruh durumunu etkiliyor. Fakat söz konusu genç yaştaki bireyler olduğunda bu olgu çok daha büyük bir önem taşıyor. Çünkü hem fiziksel hem de psikolojik olarak gelişmeye devam eden genç vücut çevresindeki her parçadan etkileniyor. Bu nedenle genç odası tasarımı yaparken hayal gücünü besleyecek renklere, çalışma alanlarında odaklanmayı kolaylaştıracak unsurlara, dinlenme saatlerinde bedeni şarj edecek konforlu yataklara odaklanmak gerekiyor. Bu aşamada mavi ve yeşilin huzur veren ve verimliliği artıran enerjisinden faydalanabilirsiniz. Beyaz ve bej gibi açık renklerle daha ferah ve aydınlık alanlar elde edebilirsiniz. Kırmızı, turuncu, sarı ve mor gibi canlı renkleri doğru oranlarda barındıran genç odası takımı modelleri ile genç bedenleri hareketlendiren ve hayal gücünü destekleyen ortamlar yaratabilirsiniz.

Farklı Genç Odası Mobilyaları ile Yepyeni Konseptler Yaratın

Genç odası demek hayallere açılan bir kapı demektir. Bu nedenle odanın tasarımını yaparken kalıpların dışına doğru yolculuğa çıkabilirsiniz. Düşüncelerinizi özgür bırakabilir, düş gücünü en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Eğer paket halinde satılan genç odası takımları arasından size uygun bir model bulamazsanız, evin en keyifli ve enerjik noktasını dekore ederken kullanacağınız ürünleri tek tek seçebilir, dilediğiniz konsepti yaratabilirsiniz. Rengini çok beğendiğiniz yatağı geniş ve büyük hacmiyle dikkat çeken farklı bir gardıropla kombinleyebilirsiniz. Eğer dekore edeceğiniz alan dar ise, çalışma masasıyla kitaplığı bir araya getiren modellere yönelebilir, depolama alanlarında değişiklikler yapabilirsiniz. Bir araya gelmesi beklenmeyen model ve renkleri tek bir kombinde buluşturarak özgün bir tarz edebilirsiniz.

İşlevsellik ve Konfordan Ödün Vermeyin

Genç odası takımı içerisinde yer alan parçaların fonksiyonelliği oldukça önemlidir. Özellikle çalışma masası ve kitaplık gibi günün büyük bir çoğunluğunda ihtiyaç duyulabilecek mobilyaların kolay kullanılabilir olması gerekir. Çünkü kullanıcısına yeterli konforu ve alanı sunmayan çalışma sistemleri ders başında geçirilen zamanın kalitesini düşürür ve odaklanma problemlerine sebep olabilir. Genç odası takımı seçerken dolap, şifonyer ve komodin gibi saklama alanlarına da dikkat etmek gerekiyor. Alanda sürekli dağınık ve karmaşık bir görüntü oluşmasını istemiyorsanız, iç hacmi doğru tasarlanmış depolama sistemlerine yönelin. Böylece daha düzenli ve ferah bir ortam elde edebilirsiniz. Gelişen bedenin dinlenme ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılamak için ise ergonomik ve konforlu yatak sistemleri tercih etmelisiniz. Çünkü kaliteli bir uyku düzeni olmayan gençlerin gelişimi olumsuz etkilenebilir ve bu durum uzun vadede sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Materyal Kalitesini Göz Ardı Etmeyin

Genç odası takımı alırken malzeme kalitesinden emin olduğunuz ürünleri tercih etmelisiniz. Satın alacağınız ürünlerde kullanılan ham maddelerin ve boya ürünlerinin insan sağlığına uygun bileşenlerden elde edilmiş olması gerekiyor. Bu kriter gelişimi devam eden genç bedenleri sağlığı açısından oldukça önemli. Genç odası takımı içerisinde yer alan parçaların sağlam olmasına da özen göstermelisiniz. Nitelikli ürünlerden oluşan takımlar uzun yıllar boyunca konforla kullanılabilir. Eğer hem şık hem kaliteli hem de ekonomik genç odası takımları arıyorsanız, Engince Mobilya’ya uğrayabilirsiniz. Bütçe dostu genç odası takımı fiyatları ile tanışarak alanları gönlünüze göre dekore edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here