Ev dekorasyonlarının hazırlık aşamasında, dikkat edilen ve üzerinde düşünülen en önemli noktalardan biri, aydınlatma seçiminin nasıl olması gerektiğidir. Evin hangi odası olursa olsun, doğru bir aydınlatma ile mevcut ortamı daha görünür hale getirmek mümkündür. Üstelik bu durum, mevcut dekorasyonlara farklı bir boyut kazandırır ve sıcak, samimi bir atmosfer dahil eder.

Lambader Nedir?

Ev dekorasyonlarında ekstra bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulduğunda akla ilk gelen ürünler, lambader modelleri oluyor. Peki, lambader nedir? Kısaca bahsetmek gerekirse lambader adı verilen ürünler, aydınlatma için kullanılan, üzerinde bir başlık ile ampulün şiddetini azaltan, genellikle uzun ayaklı ve ayak sayısı modele göre değişiklik gösteren parçalardır. Son yıllarda ev dekorasyonlarındaki yerini gittikçe sağlamlaştıran lambader modelleri; kısa, orta ve uzun yapıları sayesinde kullanıcının ihtiyaçlarına cevap veren özel tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor. “Lambader ne işe yarar?” sorusu ise yine en çok merak edilen konulardan biri. Lambader çeşitleri hem ışıklandırma hem de dekorasyon açısından büyük bir öneme sahiptir. Tercih edilen ampuller ile birlikte bulunduğu ortama ekstra bir aydınlatma alternatifi sunar. Özellikle salon dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkan bu özel tasarımlar, havanın kararması ile birlikte, yani tavan aydınlatmasının gözlerimizi yorabileceği zamanlarda daha yumuşak bir ışıklandırmadan yararlanmamızı kolaylaştırır. Genellikle uzun ayaklara sahip olan lambaderlerin salon köşelerindeki yeri ise hiç değişmez. Genellikle odanın boş köşelerine ya da oturma alanının arkasına yerleştirilir. Lambader başlığının kapalı ve geniş yapısı, şiddetli bir aydınlatmanın önüne geçerek, daha loş ve yumuşak bir aydınlatma sağlar.

Lambader nerelerde kullanılır:

  • Oturma odasında
  • Yatak odasında
  • Yemek odasında
  • Ofislerde
  • Evinizin genelinde

Geniş Yelpazesiyle Lambader Modelleri

Yoğun bir günün ardından; dinlenmek, biraz televizyon izlemek, belki sevdiğimiz kitabın sayfalarına geri dönmek istediğimizde, aklımıza ilk gelen yer salonumuzun konforu oluyor. Salon dizaynının bizlere hitap ediyor olması, daha fazla konfora ve rahatlığa sahip olmamıza olanak sağlar. Bazıları için iyi bir salon dekorasyonunun yolu modern mobilyalardan geçerken, bazıları için klasik çizgiler daha ön plandadır. Bu önemli faktörden yola çıkarak, dekorasyonunuz için iyi bir lambader seçimi yapabilirsiniz. Tabii ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmek, yapacağınız alışverişi daha kolay bir şekilde yönetmenizi kolaylaştırır. Eğer yakın bir zamanda salonunuza güzel bir lambader dahil etmek istiyorsanız mobilyalarınızın tarzını ve kullanacağınız alanı iyi belirleyin.

Ev dekorasyonlarında lambader kullanımının artması, çeşitliliği de beraberinde getirdi. Son zamanların en popüler lambader modelleri, ahşap malzemenin kullanıldığı özel tasarımlardan yana oldu. Gövdesi ahşaptan üretilen lambader çeşitleri, özellikle modern salon dekorasyonları için sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik modern salon dekorasyonunuzda ahşap aksesuarlara büyük bir yer açtıysanız lambader tercihinizi yine ahşaptan yana kullanarak, güzel bir bütünlük elde edebilirsiniz. Lambader modelleri, sadece ahşap ile sınırlı değil. Metalden üretilen ve sağlamlığı ile uzun yıllar kullanıma uygun modellere öncelik tanıyabilirsiniz. Metal malzemenin kullanıldığı lambader çeşitleri, minimalizmin etkisi ile şekillenmiş dekorasyonlar için tercih edilebilecek en ideal alternatifler arasındadır. Gövdesi hasır ile sarılmış modeller de son zamanların en dikkat çekici ürünleri arasına girmeyi başardı.

Lambader ne demek? sorusuna cevap veren içeriğimizi inceledikten sonra evinizin tarzına en uygun tasarımlar için keyifli bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz. Hem alışveriş sürecini iyi yöneterek zamandan tasarruf etmek hem de en doğru seçimi yapmak istiyorsanız Engince Mobilya’nın birbirinden şık ve kaliteli lambader modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Klasik ve modern başta olmak üzere çeşitli ev dekorasyonlarına en uygun lambader çeşitlerine sadece birkaç adımda sahip olmanın keyfini çıkarın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here