2020 yılında umduğumuzu bulamasak da, 2021’de ortaya çıkacak dekorasyon trendlerini düşünerek sevinebiliriz. Önümüzdeki yıl salon ve oturma odalarınızı 2021 koltuk takımı modelleri trendlerine göre dizayn edebilir, değişiklik ile birlikte şıklığı hissedebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı tekli koltuklardan üçlü koltuklara kadar trendlere göre dizayn edebilirsiniz. Konforun, doğallığın ve sadeliğin ön plana çıktığı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

2021 Koltuk Trendi: Düzgün Yuvarlak Hatlı Koltuk Takımı

Mobilyalarda geometrik formların hakimiyeti hala devam ediyor. Koltuk takımı alırken sade ve süssüz bir koltuk ve yumuşak hatlı kolçakları olan takımları tercih edebilirsiniz. Sakinleşen tasarım ile birlikte hem sıcak hem de rahat bir mekana sahip olabilirsiniz. Kanepelerin yumuşak kenarları yaşam alanlarına konforu geri getiriyor ve iç tasarımda sakin bir atmosfer oluşturuyor.

Koza Etkisi: Büyük ve Rahat Koltuklar

2020 yılında evde çokça vakit geçirmemiz rahatlık arzusu uyandırmış olsa gerek ki önümüzdeki sene büyük ve rahat koltuk takımlarını sıkça göreceğiz. Koltuk takımının aşırı rahat olmasını sağlayan etmenlerden birisi de koltuğun boyutu oluyor. Bu koltukların genişliğiyle ve rahatlığıyla bütün gün oturma etkisi oluşturacağına eminiz. Fakat evinize görkemli bir koltuk almadan önce odanızın ölçüsünü doğru bir şekilde aldığınızdan emin olun!

Modüler Koltuk Takımı ile Çok Yönlü Kullanım

Koltukların amaçlarından birisi de kullanıcılarına üstün konfor sağlamasıdır. Alanınızda maksimum fayda görmek istiyorsanız, 2021 koltuk takımı trendleri arasında yer alan modüler yapıda bir koltuk alabilirsiniz. Modüler yapıda koltuk takımı ile çok yönlü bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu koltuklar genellik L formunda olup son derece konforludur ve hemen hemen her yaşam alanına kolaylıkla uygun olacak şekilde dekor edilebilir yapıdadır. Salona üçgen biçiminde yerleştirilen l koltuk takımının iki ucuna berjer ya da puf yerleştirerek kombin edebilir ve orta sehpa ile dekorasyonda dikkat çekici atmosfer oluşturabilirsiniz.

Deri ve Keten Koltuklar

2021 yılında mobilyalarda doğa dönüş mevcut. Bununla beraber mobilyalarda doğal ürünler de sıkça kullanılacak. Keten kumaşı da koltuk takımında sıkça görebilir ve kullanabilirsiniz. Kaliteli keten ile doğal bir görünüm elde edebilir, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasından dolayı uzun süre kullanım avantajından yararlanabilirsiniz. Dekorasyonda ise zarif ve iç açıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Keten koltukla sıcak bir atmosfer oluşturabilir ve rahatlık hissini oturmadan bile hissedebilirsiniz.

Deri koltuklar, her zaman asil ve şık bir bitiş yapmak isteyenler için vazgeçilmez olacak ve her yıl olduğu gibi 2021 yılında da moda. Chesterfield deri koltuklar, klasik ve uzun ömürlü tasarımlar arasında yer alır. Derin oturma alanları ve yuvarlatılmış kolçakları ile evlere her zaman şıklığı getirir.

2021 En Popüler Koltuk Renkleri

2021 mobilya trendlerinde hem içinizi huzurla dolduracak soft renkler hem de içinizi ısıtacak canlı renkler oldukça trend. İşte en popülerleri:

Hardal Rengi: Özellikle vintage dekorasyon denilince akla ilk gelen renklerden hardal sarısı, 2021 yılında da sıkça göreceğimiz renkler arasında yer alıyor. Hem modayı yakalamak istiyor hem de iddialı bir dekorasyon istemiyorsanız, koltuklarınızı hardal renginde alabilir ve konfor ve misafirperverliğin odağı haline getirebilirsiniz.

Gri: Minimalist dekorasyonun anahtar renklerinden gri rengi, koltuklarınızda kullanabilir ve her tonuyla dekorasyonunuzda mükemmel uyum yakalayabilirsiniz.

Lacivert: Her zaman büyüleyici ve çekici bir etki bırakan laciverti koltuklarınıza kullanarak ferahlatıcı etkisini yaşam alanınızda hissedebilirsiniz.

Gül Kurusu: Enerjik açıdan güçlü bir renk olan gül kurusunu koltuklarınızda kullanarak sade, zarif ve modern koltuk takımı görünümü elde edebilir ve bütün renkler ile kolaylıkla kombine edebilirsiniz.

Beyaz: Beyaz bir koltuk ile minimalist bir dekorasyon oluşturabilir ya da 2021 trendlerinden İskandinav dekorasyonun temellerini atabilirsiniz.

Mor ve Şarap Rengi: Bu renklerde koltuklar ile özgün ve bir o kadar da dikkat çeken bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Siz de birbirinden trend koltuk takımı modelleri için Engince Mobilya’yı ziyaret edebilir, birbirinden şık ve göz alıcı koltuk tasarımlarından bütçenize uygun koltuk takımı fiyatları ile tanışabilir ve evinize 2021 koltuk takımı trendlerini getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here