Evinizde size özel bir alan hazırlamak isterseniz, mekânda öncelik vereceğiniz ilk unsur ne olurdu? Pek çok kişi gibi sizin de berjer dediğinizi duyar gibiyiz. Fransız kültürünün şık dekorasyon unsurlarından biri olan berjer modelleri, hâlâ ev dekorasyonun en kilit parçaları arasında yer alıyor. En güzel köşelerinizi şık berjer çeşitleri ile dekore etmek isterseniz, 2020’nin dekorasyon trendlerinden ilham alabilirsiniz.

Berjer Çeşitleri İle Evinizin Havasını Anında Değiştirin

Genellikle arkası kabarık ve uzun tek kişilik koltuklar olarak bilinen berjerler, âdeta bir tahtı andırıyor. Yaşam alanlarında keyifli bir ortam oluşturan bu şirin koltukların odalarınızda baş rol oynamasına izin verebilirsiniz. Özellikle L koltuk olarak da bilinen köşe koltuk takımlarına eşlik edebilen modeller hem pratik hem de şık bir tasarım oluşturur. Kalabalık misafirleriniz için ekstra yer gerektiğinde fonksiyonel kullanımı ile öne çıkan tarz bir berjer ile genel dekorasyon uyumunda fonksiyonel bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Bu yılın trend renkler arasında yer alan koyu lacivert ve haki tonlarına sahip modelleri, aynı renkte seçtiğiniz kırlent çeşitleri ile kombin edebilirsiniz.

Küçük Mekânlara Etkili Bir Dokunuş

Oturma alanının geniş olması ile öne çıkan berjer modelleri, geniş odalarda kendine daimi bir yer bulabilirken, asıl işlevini küçük mekânlarda yarattığı derinlik algısı ile öne çıkar. Özellikle pencere önüne konumlandırıldığında çok daha şık bir hava yaratılabilir. Açık renklerde tercih edilen modern berjer modellerini, perde ya da halınızın desenlerine uyum sağlar şekilde kullanabilirsiniz. Berjer yanına eklenen uyumlu bir sehpa ve üzerine konulabilecek şamdan, dekoratif fener ya da abajur ile aynı zamanda kendinize çok huzurlu bir kitap okuma köşesi bile yaratabilirsiniz.

Son dönemlerde geniş antre ve hollerde de kendine yer bulan berjer modellerini tarzınız ve çizginize uygun şekilde tercih ederek alana dinamik bir hava kazandırabilirsiniz. Yılın dekorasyon fikirlerine ayak uydurmak isterseniz, daha dinamik renk ve baskılarda tercihler yaparak modern bir görünüme imza atabilirsiniz. Buna karşın yalın bir dekorasyondan yana iseniz kazayağı ya da floral desenler ile zamansız bir dekorasyon alanı yaratabilirsiniz. Örneğin, Viola veya Vilma Berjer modellerini ikili şekilde dresuar yanlarına konumlandırarak cesur bir görünüm elde edebilirsiniz.

Farklı Parçalar İle Farklı Dekorasyon Fikirlerine Hazır Olun

Geniş yatak odalarında da kendine yer bulabilen berjer modelleri, genel oda ile uyumlu kullanıldığında son derece huzur verici bir alan oluşturuyor. Özellikle aydınlık pencere önüne konumlandırılan modeller, altına minik bir kilim ya da yumuşak tüylü bir halı ile kullanılabilir. Genellikle yatak odalarında kullanımının tercih edildiği tarz avizeler, berjer yanına konulan ayaklı bir sehpa üzerine konumlandırıldığında romantik bir hava yaratacaktır. Daha modern bir görünüm isterseniz, son dönemin rustik tarzı yansıtan lambader modellerinden de ilham alabilirsiniz.

Dekoratif ögelerin yanı sıra amaca uygun seçilen modeller işlevsel bir kullanım sağlar. Geniş oturma alanı bulunan berjer modelinin hemen önüne aynı renk ve desenlerde bir puf konulduğunda kendinize özel bir televizyon izleme alanı oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde rahat kollu modellerin sağladığı konfor sayesinde soğuk günlerde şömine ateşinin karşına konumlandırdığınızda şömine ateşini izlemenin keyfini çıkarabilir hatta şekerleme dahi yapabilirsiniz.

Tam hayalinizdeki manzaraya sahip bir evde yaşıyorsanız, odanın bütüncül tarzına uyum sağlayan ikili bir berjeri manzaraya karşı konumlandırabilir, sevdikleriniz ile kahve keyfi yapabilirsiniz. En güncel dekorasyon trendlerinin hayat bulduğu berjer modellerine tek bir tık ile ulaşmak isterseniz Engince Mobilya’nın geniş ürün seçkisine göz atabilirsiniz. Ulaşılabilir berjer fiyatları yanında diğer aksesuar ve mobilya seçenekleri ile yaşam alanlarınızda harika dekorasyon atmosferlerine imza atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here