Koltuk takımları, oturma odanızın tonunu belirlemede hayati bir rol oynar. Odanızın rengi, stili ve estetiği için zevkinizi sergilemenize yardımcı olurlar. Yeni bir alana taşınıyorsanız veya eski mekanınızı yeniden tasarlamak istiyorsanız doğru koltuk takımını seçmek büyük fark yaratacaktır. Sezonun trendlerini inceleyerek eviniz için uygulayabilir, popüler renk ve mobilyaları kullanarak evinizde veya işyerinizde en çok vakit geçireceğiniz alanlara yeni bir kimlik kazandırabilirsiniz.

Doğadan Bir Esinti: Ahşabı Evinize Taşıyın

Günlük hayatın ve şehir hayatının stresi insanları daha huzurlu ve doğaya yakın olma arayışına yönlendiriyor. Koltuklarda sıklıkla tercih edilen gri tonlarından vazgeçilerek yeşil, mavi ve toprak tonları gibi renklerin ön plana çıktığı görülmektedir. Geçtiğimiz yıllarda, spor ve beyaz tonlarda mobilyalar modayken, 2020 yılında daha çok ahşap ve huzura kavuşmayı simgeleyen yeşil tonları hakim oldu. Dekorasyonda doğaya dönüş trendi, mobilyalarda kullanılan doğal malzemeler ile kendini gösterdi. Siz de 2021’de yaratıcılığın ve doğanın esintilerini harmanlayarak evinizde veya işyerinizde estetik ve karakteristik görünüm elde edebilirsiniz. Ahşabın doğal güzelliğini gösteren bir kanepe seçin ve onu doğadan ilham alan desenler, renkler ve dokularla eşleştirin. Böyle bir alan kesinlikle stresinizi azaltacak ve refahınızı artıracaktır. Doğanın meditatif sakinliğini ahşap bir koltuk tasarımıyla içeri davet edebilirsiniz.

Sade Bir Oturma Odasında Renkli Bir Açılım Yapın

Mor, kırmızı ya da turuncu gibi çarpıcı bir renkte koltuk takımı seçerek sade bir oturma odasına coşku eklemeniz mümkün. Koltuk takımının, oturma odasındaki mobilyaların büyük bir kısmını oluşturduğu göz önüne alındığında, tasarım stilleri ve renkleri genel görünüm için büyük bir etken olabilir. Öyleyse devam edin ve oturma odası koltuk takımınız için kontrast renkler veya cesur bir renk seçin ve mekanınızı canlandırın.

70’lerden İlham Alan Koltuklara Ne Dersiniz?

Kıvrımlı, organik şekillerdeki 20. yüzyılın ortasındaki modern koltuklar da 2021’de önemli bir an yaşıyor. Bir doz vintage yetenek eklemek için hardal, adaçayı ve hurma gibi geleneksel 70’lerin renklerini veya bir ihtişam dokunuşunu aşılamak için zengin mücevher tonlarını kullanın. Mekanınızı modern çağda sabit tutmak için gri, siyah veya lacivert gibi daha nötr renkler seçin. İkili veya üçlü koltukların arka kısımlarında yer alan kıvrım detayları doğal, özgür ve özgün tasarımı ile odanıza romantik bir hava ve modernlik katar. 20. yüzyılın ortasından kalma bir görünüme sahip koltuk takımı, küçük bir oturma odasının ferah ve havadar görünmesini sağlar.

Deri Koltuk Tasarımıyla Sofistik Tercihler

Sofistike ve son derece lüks görünüm sizin tarzınızsa, deri tercih edin. Özellikle siyah ve kahverengi gibi yakışıklı koyu renklerdeki deri kanepeler odaya gizem duygusu katıyor. Deri geleneksel olarak kanepeler için kullanılırken, bu çok yönlü malzeme modern ve çağdaş bir stile yine deri bir berjer ekleyerek oldukça zengin bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Akıllı Koltuk Takımları ile Konforu Artırın

Dahili USB bağlantı noktaları ve şarj olanakları olan bir koltuk takımı satın alarak dijital dünyaya uyum sağlayın. Pratik ve kullanışlıdır ve kayıp şarj cihazınızı aramak için daha az, kanepede dinlenmek için daha fazla zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir. Rahatlık ve konforun bir araya geldiği akıllı koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Romantik Dokunuş için: Yumuşak Kadife Kumaşlar

Kadife, sadece moda dünyasına geri dönmedi. İç mekanlarda da hakim olarak onlara stil, zarafet ve incelik kazandırıyor. Kadife koltuklar oturma odanıza şıklık ve zengin bir dokunuş eklemek için mükemmel bir fırsat sağlar. Kadife koltuk takımları yumuşak, narin ve çok rahattır. Kadife çok dayanıklı bir malzemedir. Kadife gibi geleneksel dokuma tarzları, mobilyaların uzun yıllar korunmasını sağlar. Tek yapmanız gereken bir kadife temizleyici ve narin kıllı bir fırça kullanmak olduğu için kanepenin temizlenmesi kolay olacaktır. Aydınlık iç mekanlarda pembe, bej, narin gri tonlarında kadife kanepelere odaklanmalısınız. Parlak vurgulardan hoşlanıyorsanız koyu mavi, şişe yeşili, kırmızı veya kahverengi bir kanepe seçmelisiniz.

Farklı koltuk takımı modellerinden ihtiyaçlarınıza göre olanı seçebilirsiniz. İster lüks ve görkemli klasik bir koltuk takımı, ister modern koltuk takımı, ister tekli koltuk, tasarım berjer veya vintage üçlü koltuk arıyor olun, farklı tasarımları anlamak kararınızı kolaylaştıracaktır. Evinizi süsleyecek mükemmel koltuk takımı seçeneklerine ve bütçenize uygun koltuk takımı fiyatlarına Engince Mobilya’dan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here