İşlevselliği ve şık tasarımlarıyla yaşam alanlarını kusursuz şekilde tamamlayan köşe takımı modelleri, son dönemlerde en çok tercih edilen koltuk takımı modelleri arasında yer alıyor. Her bütçeye uygun l koltuk fiyatları salonlardan oturma odalarına ve mutfaklara kadar bulunduğu her ortama konforu götürüyor, odaların verimli kullanılmasını sağlıyor, her tarza uyum sağlıyor ve kullanıcıların favorisi haline geliyor.

Tarzınıza Karar Verin

Mutfağınıza ya da salonunuza köşe takımı almadan önce tarzınızı belirlemelisiniz. Klasik, spor ya da modern pek çok tarzda bulunabilen köşe takımı, evinizde bulunan diğer eşyalar ve aksesuarlar ile uyumlu olmalı ve genel havasını bozmamalı.

Tarzınızı belirledikten sonra dikkat etmeniz bir diğer konu ise boyut. Köşe takımı modelleri istenilen ebatta bulunabilir. Bu yüzden mobilyayı konumlandıracağınız alanı hesaplamalı ve doğru ebatlarda köşe koltuk takımı almaya özen göstermelisiniz.

Mutfağınızda ya da salonunuzda yeterince geniş bir alana sahip değilseniz, büyük ve kaba hatları olan modeller yerine yaşam alanınızı daha geniş ve ferah gösterecek, aynı zamanda hareket kabiliyetinizi sınırlandırmayacak minimal modeller seçmelisiniz. Özellikle mutfağınız L ya da köşeli ise doğru ebatlarda seçtiğiniz mutfak köşe takımı sayesinde mutfaktaki alanınızdan tasarruf edebilir ve kullanmadığınız alanları daha iyi değerlendirebilirsiniz. L koltuklar ile servislerinizi zorlanmadan yapabilir, aileniz ile birlikte doyasıya konforlu yemek saatleri yaşayabilirsiniz. Ayrıca takımınızı pencere kenarına yerleştirebilir ve gün ışığından faydalanabilirsiniz. Ya da duvar hizasına tam gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz.

Salon köşe takımı genellikle modüler yapıda olduğu için en risksiz ve kullanışlı koltuk takımları arasında yer alıyor. Odanızın boyutuna ve formuna uygun aldığınız köşe takımını dilediğiniz gibi konumlandırabilir ve dizayn edebilirsiniz. Hem tek parça hem de oturma grubu olarak kullanılan köşe takımı ile rahatlıkla dekorasyonunuzda değişiklik yapabilirsiniz. Yaşam alanınız yeterince büyükse koltuk takımını odanızın ortasına konumlandırabilirsiniz. Yeterli alanınız yoksa duvardan 20 cm uzakta olacak şekilde konumlandırabilir ve sahip olduğunuz dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz.

Açılır kapanır özelliğiyle evlerde gönül rahatlığıyla misafir ağırlamanızı sağlayacak salon köşe takımı, yatak olma özelliği sayesinde misafirlerinizin konforlu bir uyku uyumasını sağlarken baza bölümü olan takımlar ise geniş iç hacimleri ile eşyalarınızı muhafaza etmenizi sağlar. Üstelik tam köşesinde veya kenar bölgesinde sehpa aparatı olan modelleri de seçebilir ve gelen misafirlerinize kullanım alanlarını daraltamadan servis yapabilirsiniz.

Mutfakta Fonksiyonellik Olmazsa Olmaz…

Mutfak köşe takımı alırken fonksiyonel özellikte olmasını isterseniz, çekmeceli ya da sandıklı modelleri seçerek mutfak eşyalarınızı yerleştirebilir, depolama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer sürekli olarak kullanmayacağınız eşyalarınızı depolamanız gerekiyorsa sandıklı modelleri seçebilirsiniz. Devamlı kullandığınız eşyalar için ise çekmeceli modelleri seçmeniz ihtiyaçlarınızı karşılar, zahmete girmeden hızlı açılır kapanır sistemleri sayesinde kolaylıkla eşyalarınızı alıp kullanmanızı sağlar. Ayrıca çekmece tipi sandıklı köşe takımında kullanılan kuplar ile mutfak dekorasyonunuza başka bir hava da katabilirsiniz.

Kaliteli Kumaş ile Daha Uzun Vadeli ve Konforlu Kullanım

Mutfağınıza ya da salonunuza alacağını köşe takımı sağlam ve kaliteli olmalı. Rahat kullanım için tercih edilen köşe koltukların kumaşları özenle seçilmeli, dikişler ve çizgiler arasında dengesizlik olmalı ve düzgün şekilde kaplanmış olmalı.

Özellikle mutfaklarınız için tay tüyü gibi leke tutmayan su geçirmeyen dayanıklı kumaşlardan yapılmış koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız varsa tay tüyü gibi dayanıklı kumaş çeşitlerini salon takımlarınızda da kullanabilir, bu tarz dayanıklı kumaşlar sayesinde yırtılma veya sökülme gibi durumlarla uzun bir süre karşılaşmazsınız.

Diğer bir önemli husus ise seçtiğiniz kumaşın evin diğer mobilyalar ile uyumlu olması. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcak bir dekorasyon oluşturmak isterseniz seçiminizi kadife ve tay tüyü kumaşlarından yana yapabilir, kaliteli görünümleriyle görenleri cezbedebilirsiniz. Evinizde klasik dekorasyon hakimse kadife kumaşı altın ve varaklı mobilyalar ile birlikte kullanabilirsiniz. Modern bir dekorasyon için metal detaylar kullanabilir, lüks ve zengin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Doğru Renkler ile Daha Göz Alıcı Yaşam Alanları

Güzel bir görüntü elde etmek için renk uyumu şart. Evinizdeki mevcut eşyaları göz önünde bulundurarak koltuğunuzun rengine karar verebilirsiniz. Duvar renginden halı rengine ya da perde rengine kadar tüm mobilyalar size hangi rengi seçmeniz konusunda ilham verebilir. Fakat yine de size fikir vermek amacıyla şunları da belirtelim. 2021 mobilya trend renkleri arasında insanlara huzur veren pastel tonları ve natürel renkleri hakim. Canlı ve sıcak bir atmosfer oluşturmak isterseniz kızıl, mor, fuşya ve canlı kırmızı renklerinden dilediğiniz tonları tercih edebilirsiniz.

Mutfağınıza alacağınız köşe takımının kumaş rengini mutfak dolaplarınızla uyumlu olacak tonlarda seçebilirsiniz. 2021 yılında mobilyalarda ahşap ve metal detaylarda oldukça fazla. Dilerseniz köşe takımınızın masasını cam yerine ahşaptan seçebilir, hem uzun süre kullanabilir hem de beyaz, mavi veya natürel renk mobilyalar ile doğal bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Siz de dekorasyonunuzda size ilham verecek bütçenize uygun köşe koltuk takımı fiyatları ile tanışmak için Engince’nin şık ve kullanışlı köşe takımı modellerine göz atabilir ve dikkat çeken bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here