Genel dekorasyonda tamamlayıcı özellik sunan sehpalar, mekana canlılık ve hayat veren aksesuarlardandır. Tıpkı perde ve halılar gibi fonksiyonelliği yanında estetik olarak da genel alanın soğuk ve boş görünmesini engeller. Farklı dekorasyon stilleri için çeşitli model ve boyutlarda sehpalar tasarlanıp üretilse de, ayrıcalıklı görünümü ile fark yaratan mermer sehpa modelleri, son yılların en çok tercih edilen sehpaları arasında. Dayanıklı yapıları ile dikkat çeken mermer sehpa modelleri doğal ve özgün görüntüsünün yanı sıra yaşam alanlarınıza işlevsel bir özellik katıyor.

Dekorasyonun Vazgeçilmez Trendi: Mermer Sehpalar

Sehpa tasarımında mermer malzeme ile üretilen modellerin yanında farklı malzemelerle tasarlanan ancak yüzeyi mermer desenli sehpalar da mevcuttur. Çoğunlukla metal ayakları ve farklı renklerdeki mermer tablaları ile göz dolduran sehpa modelleri, tüm dekorasyon stillerinde genel görünüme elegant bir tarz kazandırır. Özellikle MDF malzemeden üretilen mermer görünümlü orta sehpa modelleri, genel atmosfere renk katacak doğal taşlı desenleriyle salon ve oturma odalarının en çarpıcı mobilya parçaları arasındadır.

Genellikle modern dekorasyonda hayat bulan mermer görünümlü sehpa modelleri, krem ve bej tonlarının yanı sıra kabriyole bacaklı tasarımları ile bol güneş ışığı alan mekanlara oldukça şık bir görünüm kazandırır. Nasip dekorasyon stilinde de bir hayli fazla kullanılan mermer görünümlü sehpalar, iç mimari tasarımlar da oryantal bir esinti kullanılmak istendiğinde, ikonik tasarımlı koltuk takımları ve berjerler ile birlikte son derece mükemmel bir uyum içerisinde olabilir.

Zigon Sehpalarda Mermer Şıklığı

Hemen herkesin evinde bulunan zigon sehpalar iç içe geçen tasarımları ile son derece pratik ve işlevsel bir kullanım deneyimi sunar. Birbiri içine geçen modeller kullanılmadığı zamanlarda daha az yer kaplayarak genel yaşam alanı içerisinde ferahlık sağlar. Bu tür zigon sehpaların mermer desenli seçilmesi şık bir dekorasyon öğesi olurken, konuklarınız için de zahmetsiz bir servis aracı olarak kullanılabilir. Kare veya daire formunda tasarlanan mermer görünümlü modelleri, yaşam alanınızı ahenk katarken mermerin doğal görüntüsü sayesinde mobilyalarınızı da zarif şekilde tamamlayabilirsiniz. 2’li ya da 3’lü olarak üretilen mermer desenli zigon sehpaların ayakları tekerlekli şekilde kullanıldığında daha pratik ve konforlu bir kullanıcı deneyimi sunar.

Yan ve C Formundaki Göz Alıcı Mermer Sehpalar

Mermer desenli yan sehpa modelleri ile yaşadığınız alana fonksiyonellik kazandırmanız işten bile değil. Dairesel ya da köşeli tasarımları ile dikkat çeken modeller, kullanıldığı mekana farklı bir görünüm kazandırır. Yoğun geçen bir akşam evinizde dinlenirken okuduğunuz kitabı üzerine bırakmak, akıllı cihazınızı koymak ya da bir şeyler atıştırmak için pratik tasarımlı ve mermer görünümlü yan sehpa modellerini kullanabilirsiniz.

Genellikle dar alanlarda kullanılan ve keskin kenarlara sahip olmayan C sehpa modelleri, zerafeti ve sadeliği bir arada bulunduran mermer görünümü ile evdeki herkesin rahatlıkla tüm alanı kullanılmasına izin verir. Günümüzde rustik ve İskandinav tasarımlarda kullanılan, gösterişten uzak duran yapıları ile dikkat çeken mermer görünümlü C sehpa modelleri, yalın duran bir dekora dahi modernist bir hava katabilir. Tek başına büyük bir görünüm sunan mermer görünümlü C modeller, geleneklerimize göz kırpan bir tasarımla iç içe geçen parçalar halinde de bulunabilir. Keskin dikdörtgen ayakları ve koyu renkli mermer tablası ile büyük beğeni toplayan bu modeller, aynı kontrast ve sert hatlara sahip köşe koltuk takımlarına mükemmel uyum sağlar.

Siz de dekorasyonunuzda mermerin, gösterişli görünümüne sahip sehpalar ile nasıl buluştuğunu görmek istiyorsanız Engince Mobilya’nın şık ve modern tasarımlı sehpalarını inceleyebilir, ulaşılabilir sehpa fiyatları sayesinde hayallerinizdeki modelleri kolayca satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here