Son yıllarda oldukça popülerleşen yaşam felsefesi minimalizmin dekorasyon trendleri üzerindeki etkisi büyük. Şehir yaşamının yoğun ve kalabalık ruhundan bunalan kişilerin tercih ettiği bu akım doğrultusunda tasarlanan yaşam alanları daha sakin ve sade mobilyalar içermesiyle ön plana çıkıyor. Özellikle duru renklerin estetik hatlarla buluştuğu minimal koltuk takımları ortamların huzur seviyesini artıyor ve kişileri adeta kendisine çekiyor. Eğer siz de Türkçede az çoktur anlamına gelen “Less is more” ilkesini alanlara taşıyan minimalist düşünceyi evinizde yaşatmak istiyorsanız, işe uygun bir koltuk takımı seçerek başlayabilirsiniz.

Hayatınızda Sadeliğe Yer Açın

Salonlarda zarif ve estetik bir hava yakalamanın en kolay yolu minimal hatlarıyla dikkat çeken koltuk takımı modellerine yönelmektir. Göz yormayan, sade tasarımlar ortamlara farklı bir enerji katar. Minimalist koltuk takımı koleksiyonlarının en önemli özelliği tasarımların gereksiz detaylardan arındırılmış olmasıdır diyebiliriz. Bu tarzın temsilcisi olan koltuklar genellikle yere yakın, ince ve zarif ayaklar üzerinde yükselir. Bütünselliğin ön planda olduğu tasarımların kolçakları çoğunlukla koltuğun devamı şeklindedir. Geniş ve yumuşak minderler kullanılan koltuk modelleri rahatlık ilkesi göz önüne alınarak tasarlanır. Siz de minimal dekorasyon akımları ışığında tasarlanan modeller arasından stilinize uygun parçalar tercih ederek daha ferah ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Modern Koltuk Takımları ile Estetik Alanlar Tasarlayın

Mobilyaların sade olması göze hitap etmeyeceği anlamına gelmez. Evleri minimal parçalarla döşerken görenleri kendisine hayran bırakacak keyifli alanlar yaratmak da mümkün. Ufak detaylarla hareketlendirilen koltuk takımı modelleri ile alanlara estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Farklı boyut ve renklerdeki koltukları bir araya getiren koleksiyonlar tercih ederek şık bir kontrast oluşturabilirsiniz. Modern ve yalın çizgileriyle dikkat çeken tekli koltukları minimal kanepe modelleriyle kombinleyerek tarzınıza uygun, ekonomik koltuk takımları yaratabilirsiniz. İnce metal ayaklar üzerinde yükselen koltukların geometrik formlarıyla salonlarda rafine bir hava yakalayabilirsiniz.

Şık ve Klasik Koltuk Takımına Yönelin

Bazı tarzların modası asla geçmez. Öyle mobilyalar vardır ki hem kalitesi hem de çizgileriyle akıp giden zamana meydan okur. Eğer alanları minimalizmden ilham alarak döşerken klasik tasarımların bu zamansız ruhunu da hissetmek istiyorsanız, chester koltuk takımları tam size göre demektir. 18. yüzyıldan beri kullanılan chester koleksiyonları tek bir modelde hem modern hem retro hem de yalın dekorasyon anlayışlarını bir araya getiren büyülü parçalardan oluşuyor. Kapitone dikiş detayları ve zımba düğmelerle hareketlendirilen modeller ufak dokunuşlarla büyük etkiler elde etmek isteyen kişilerin vazgeçilmezlerinden. Siz de farklı döşeme kumaşları ve boyutlarıyla her alana ve tarza uyum sağlayabilen koleksiyonlar arasından dilediğinizi seçerek klasiği modernle bir araya getirebilir, zamana hükmeden alanlar yaratabilirsiniz.

Yalın Renkler Aydınlık Alanlar…

Arınmanın ve duruluğun sembolü minimalizm felsefesinin odak noktasında insanı huzura davet eden sakin renkler yer alıyor. Aydınlık ve ferah ortamların temsilcisi beyaz minimal koltuk takımlarının ana rengi diyebiliriz. Beyazı göz yormayan duruşuyla antrasit ve bej gibi açık renkler takip ediyor. Modern koltuk takımı serilerinde enerjiyi yükselten hafif pastel tonlara da yer veriliyor. Minimal tarzı çarpıcı detaylarla buluşturmak isteyenler ise lacivert, siyah ve çikolata kahve gibi koyu tonlara yöneliyor. Siz de açık ve pastel renklerin hakimiyetindeki koltuk takımı modelleri ile daha aydınlık alanlar elde edebilirsiniz. Koyu renkleri kontrast detaylarla buluşturarak salonlara yenilikçi bir bakış açısı katabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun aradığınız her tarz koltuk takımını Engince Mobilya’da bulabilir, dilediğiniz zamanda ve yerde uygun koltuk takımı fiyatları eşliğinde keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here