Salon, arkadaşlarla toplantıların ve buluşmaların yapıldığı yer olduğundan dolayı iç mekanınızı yenilerken mobilya seçimi konusunda ekstra hassas davranmalısınız. Zamanınızın çoğu geçirdiğiniz salonunuzu modern bir şekilde dizayn etmek istiyorsanız, size vereceğimiz sezon trendlerini referans alarak yaşam alanlarınızı yenilemeye başlayabilirsiniz. Mükemmel renk kombinasyonu ve doğru mobilya modelleri ile doğru ruh halini yansıtabilir, bütünlük oluşturabilirsiniz.

Geometrik Şekillere Yer Açabilirsiniz

Ana modern tasarımın özellikleri arasında geometrik şekiller ve açılar bulunuyor. 2021 genel iç dekorasyon trendlerine baktığımızda geometrik şekiller trend olmaya devam ediyor. Salonunuza köşeli kenarlara sahip kare kenarlı kanepeler alabilir ve mekana güçlü bir kişilik kazandırabilirsiniz. Özellikle dünyada her şey mükemmellik için çabalarken salonlarınıza modern bir hava katmak için geometrik figür olarak daireyi de kullanabilirsiniz. Geometriyi duvarlarınızdaki desenlerde kullanabileceğiniz gibi yuvarlak hatlı mobilyaları da kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha rahat ve zarif bir modern dekorasyona sahip olabilirsiniz. Salonunuzun ortasına yuvarlak kabarık bir halı ve üst kısmı cam olan yuvarlak olan bir orta bir sehpa alabilirsiniz. Bu şekilde geometrik trende uyum sağlarken modern bir oturma odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Sade ve Temiz Hatlara Sahip Mobilyaları Tercih Edebilirsiniz

Modern tarzın temel kuralı basitlik, arkasında yatan felsefe ise sade, temiz ve derli toplu süslemelerden uzak mekanlardır. Mobilya seçiminde bulunurken temiz ve düz çizgilere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Salonlarınızda modern dekorasyonunun hakim olmasını istediğiniz takdirde cam gibi yansıtıcı malzemelerden yapılmış mobilya seçeneklerine yönelebilirsiniz. Modern dekorasyonda kullanılan malzemeler ise hem metal hem de ahşap oluyor. 2021’de metal uygulamalar trend olurken doğal malzemelere olan talep de artıyor. Dolayısıyla 2021’de popüler olan malzemelerden doğal ahşap ve metal malzemelerini kullanabilirsiniz. 

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Doğru mobilya seçiminde bulunmak modern dekorasyon oluşturmanın yolunu açar. Modern bir dekorasyon oluşturabilmek için az eşya kullanmaya özen göstermelisiniz. Sezon trendlerine göre tüm mobilyalar basit çizgilerde seçilmeli. Ayrıca 2021 mobilya trendlerine göre stiller sadelik ve özlülük kuralına uymalı.
  • Duvar dekorasyonu az olmalı ya da hiç olmamalı. Bir odayı dekore etmenin birçok yolu vardır. Modern salonu için yaşam alanınızı sıra dışı dekorasyon ile ve doğal ışıkla doldurabilirsiniz. 
  • Sezonun ana trend renklerinden canlı ve nötr renkleri kullanabilirsiniz. Özellikle açık renk tonları seçerek ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Böylelikle salonunuzu görsel anlamda genişletirken zihinsel anlamda sakinlik hissi yaşayabilirsiniz. Ayrıca açık renk mobilya modellerini canlı renklerle hareketlendirebilirsiniz. Örneğin; koltuğunuzda renkli yastıklar kullanabilirsiniz. Modernlikte belirli bir kurala uyma zorunluluğu olmadığından dolayı evinizin odak noktasını zıt renklerle de tasarlayabilirsiniz. Kırlentlerinizi zıt renklerden de seçebilir ve konforlu alanlar oluşturabilirsiniz. Dekorasyonda farklı renk tonlarına yer açabilirsiniz. Özellikle farklı renk tonlarını aynı yerde kullanarak ahenkli bir görünü oluşturabilirsiniz.
  • Aksesuar olarak dekorasyonunuzla uyumlu olan hareketli ve desenli parçaları tercih edebilirsiniz.
  • Koltuk rengini tercih ederken zemin rengini göz önünde bulundurabilirsiniz. Zemin renginiz koyu ise açık ya da nötr renkli koltuklara yönelebilirsiniz. Zemin rengi açık ise koyu renkli koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca koyu renkli mobilya tercih ettiğiniz takdirde halılarınızı açık renklerde seçebilirsiniz. Evin temel öğelerinden birisi de perdeler oluyor. Dolayısı ile sadeliğin dışına çıkmamak için tek renkli desensiz ya da küçük geometrik desenlerin olduğu perdeleri seçebilirsiniz. Dilerseniz perdenizin halınız ile uyumlu olması için birbirlerine yakın renklerde olmalarına özen gösterebilirsiniz.

Siz de modern bir salon dekorasyonuna sahip olmak için Engince’de yer alan mobilya çeşitlerine göz atarak bütçenize hitap edecek mobilya fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Eviniz de uyum ve sadeliği yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here