Evde kalabalıklar içinde yalnız kalmak istediğinizde kendinize sakin bir köşe ararsınız. Bazen kitap okumak, çayınızı yudumlamak, en sevdiğiniz filmi rahat bir şekilde izlemek için bu köşe size aradığınız rahatlığı sunar. Evin her odasında böyle bir mekân yaratmak isteyebilirsiniz. İşte bu mekanların başrolünde tekli koltuk yer alır! Sevdiğiniz tarzda, istediğiniz her köşede önce tekli koltuklara yer verebilirsiniz. Daha sonra ise ona uygun ayrıntılarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Nerede ve hangi amaçla kullanacağınıza karar verdiğiniz bu mobilya için farklı tasarımları gözden geçirebilirsiniz. Stil önerilerine uygun olarak döşemesi, malzemesi, şekli ile sizi yansıtan bir modeli seçtikten sonra evinizde yıllarca size eşlik edecek tekli koltuğunuza yer açabilirsiniz. Evinizin dekorasyon tarzı nasıl, diğer mobilyalarınız hangi stile sahip ve belki de en önemlisi neden bir tekli koltuk istiyorsunuz? Tüm bu sorulara cevap aramanın zamanı geldi!

Yeri Her Zaman Ayrı: Tekli Koltuk

Salondaki kanepenin, çalışma odanızdaki masanın, yatak odanızdaki şifonyerin yanında bir tekli koltuk hayal edin. Dilediğiniz zaman kitabınızı elinize alıp oturacağınız size özel zamanları rahatlığı ile taçlandıran bu mobilya evdeki her ortamda kendisine uygun bir yer bulur. Belki bir pufla birlikte de tamamlayacağınız tekli koltuğunuz ile güzel bir köşe tasarlayabilirsiniz.

Yanında bir sehpa, büyük bir saksı veya bir lambader ile tekli koltuk evin içinde kendine özgü çizgisini yaratır. Televizyon izlerken, çocuğunuzun odasında ona masal okurken, mutfakta kahve keyfi yaparken tekli koltuğunuzun size sunduğu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Tekli koltuk modelleri arasında gezerken, iki tekli koltuğu yan yana getirerek oluşturacağınız bir oturma köşesini de tasarlayabilirsiniz. Ortada şık bir sehpa ya da içi en sevdiğiniz dergilerle dolu bir sepet, bu köşeyi keyif köşesi haline getirmeye yeter.

Evinizdeki Stilde Fark Yaratın

Tekli koltuk seçerken, evdeki diğer mobilyalarla uyumlu modeller seçebileceğiniz gibi rengi ve dokusu ile çok farklı bir seçim de yapabilirsiniz. Düz renk koltuk takımlarınız arasında farklı bir renkte tekli bir koltuk, salonunuzda enerjik bir dokunuş yaratabilir. Desenli bir tekli koltuk seçerseniz de yine aynı canlılığı yakalayabilirsiniz. Belki de desenli ve canlı renkler arasında kontrast yaratmak için tekli koltuğunuzu düz ve pastel renklerde seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Sade çizgilerden hoşlananlar için düz renk ve biçime sahip bir koltuk oldukça doğru bir seçim olur. Klasik mobilyalardan vazgeçemeyenler için ise ahşap formu ve kıvrımlı hatları ile bir tekli koltuk bu tutkunuzda size eşlik edebilir. Birlikte kullanacağınız diğer eşyaların da etkisiyle tekli koltuğunuz evinizdeki stilde fark yaratmanızı sağlar.

Tekli Koltuk için Evdeki En Doğru Yeri Seçin

Tekli koltuğunuzun stiline ve kullanım amacına karar verdikten sonra, seçtiğiniz odadaki en doğru yerde olmasını da sağlamalısınız. Geniş camları olan pencerenin önünde dışarıdaki manzarayı izlemeniz için bir tekli koltuğa ihtiyaç duyabilirsiniz. Kütüphanenizin yanına, kahve makinenize yakın bir konuma, plak dolabınıza uzanacağınız bir mesafeye tekli koltuğunuzu yerleştirebilirsiniz. Rengarenk saksılarınızı koyduğunuz çiçekliğinizin yanına veya yatak odanızda boy aynanızın bulunduğu köşeye yerleştireceğiniz bir tekli koltuk tasarımınızı tamamlayabilir.

İster tek başına isterseniz mobilya takımınızla birlikte kullanabileceğiniz koltuk, evinizde nerede olursa olsun özel bir yere sahip olur. Evinize en uygun, dekorasyon tarzınıza en yakın tekli koltuğu almadan önce tüm bu ayrıntıların yanı sıra tekli koltuk fiyatları hakkında da bir araştırma yapmalısınız. Engince Mobilya’nın web sayfasında aradığınız tüm soruların cevaplarını ve farklı tekli koltuk modellerini inceleyebilir, en uygun koltuğu alabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here