Kaliteli bir uyku için karyola modeli de tıpkı yatak kadar önemli. Çoğunlukla metal, pirinç veya tahta malzemeden üretilen karyolalar, hem konforu hem de rahatlığı merkezine alır. Yatak odanızın en önemli mobilyası olan, dekorasyonunuza ışık tutan karyolalar, tasarım bir yatak başlığı ve zarif yatak örtüleriyle bütünleşerek, odanıza eşsiz bir şıklık katar. Son yıllarda farklı renk alternatifleri dışında farklı motif ve desenler ile de özenle tasarlanan modeller; göz alıcı yatak odası dekorasyonların ortak noktası. Sezonun trendi ise doğal çizgileri içinde barındıran karyola modelleri! Yatak odanızda karakteristik bir yapıya ve dekoratif bir görüntüye sahip olması için gelin dekoratif ipuçlarına birlikte bakalım.

Karyolalardaki Doğal Çizgiler ve Trendler

Trendler, zamanın ve toplumun beğenilerine göre şekil alır. İçinde bulunduğumuz 2020 senesinin dekoratif trendleri ise; göz yormayan ve sakinleştirici etkiyi içerisinde barındıran rahat alanlardır. Yatak odanızda da rahat, şık ve huzur dolu bir atmosfer için doğal çizgileri karyolanızda tercih edebilirsiniz. Ruhen ve bedenen dinlenmeyi merkeze koyarak seçeceğiniz karyola modelleri ile odanızı karakteristik bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Detayları daha sade olan, renk karmaşasının olmadığı, parlaklığın yerini mat veya pastel tonlara bıraktığı, ışıltısını pirinç ve metalden alan, desen kullanımının çizgisel ve geometrik olduğu karyola modelleriyle doğal çizgilere kolayca sahip olabilirsiniz. Sade ve şık bir model ile odanıza doğal çizgileri taşıyabilir, ihtiyacınız olan rahatlık ve dinginlik için bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Renk ve doku ile de kolayca sahip olabileceğiniz doğal çizgiler sayesinde sade ve yenilikçi bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Ferforje, bazalı veya alçak karyola tercihlerinizde, yatağın iki tarafına karyola ile uyumlu komodinler kullanarak, özenle seçtiğiniz karyolanın stilini daha çok ortaya çıkartabilirsiniz. Gözü yormayan, doğal çizgilere sahip ergonomik karyola çeşitlerinden, masajlı özelliği bulunan mekanizmalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede huzur ve konforu arttırarak güne daha dinç ve zinde başlayarak, yaşamdaki verimliliğinizi arttırmış olursunuz.

Dekoratif Karyola Modelleri Nasıl Seçilir?

Yatak odanızın boyutuna, tarzına ve karyolaların tasarımlarına göre birçok farklı modellerden istediğinizi seçebilirsiniz. Karyola modeli; odanın boyutuna ve mekânın tarzınıza göre seçilmesi gerekir.

Ayak tasarımları yüksek olan modelleri tercih ederseniz, temizliği kolayca gerçekleştirerek zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu karyolaları ferforje yatak başlıklarıyla dekore ederek odanıza nostaljik bir atmosfer katabilirsiniz. Country yatak odalarınızda, kullanmak isteyeceğiniz bu tip dekoratif karyolalar ile zarif ve şık bir odaya sahip olabilirsiniz.

İskandinav, minimalizm veya modernlik arayışında iseniz, yere yakın olan alçak karyola modellerini tercih etmelisiniz. Tarzınıza uygun, yenilikçi çizgilere sahip yatak başlıklarını ve desenleri az olan diğer yatak odası mobilyalarını, karyolanız ile kombinleyerek, istediğiniz tarzı dekorasyonunuza aktarabilirsiniz.

Yatak odanız yeterli büyüklükte değil veya evinizde depolama sıkıntısı yaşıyorsanız, sorununuzu bazalı karyolalarla çözebilirsiniz. Tüm eşyalarınızı saklayarak, depolama alanı görevini üstlenen karyolalar ile alanınızın daralmasını engellersiniz. Dekoratif bazalı karyolalar ile düzenli bir odaya sahip olurken, odanızın stilinden de asla ödün vermezsiniz.

Masaj özellikli karyolalar ile teknolojiyi yatağınıza taşıyabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre, yatak kısmını hareket ettirebilir, keyifle kitap okuyabilir, müzik eşliğinde dinlenebilirsiniz. Ses sistemi, kasa, lamba gibi birçok detaya sahip masajlı dekoratif karyola çeşidiyle hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Karyola fiyatları, model için kullanılan malzemelere, kalitesine ve ebadına göre farklılıklar gösterir. Özel işçilik ile üretilen detaylı modeller ve kaliteli malzeme kullanılan modeller diğerlerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Çift kişilik karyola modelleri tek kişilik karyola modellerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Depolama alanı sunan bazalı karyola ve masaj özellikli ergonomik ürünler de diğer karyola çeşitlerine göre üretim maliyetlerinden dolayı daha yüksek fiyatlıdır. Geniş ürün seçenekleriyle sahip olmak istediğiniz modeli hızlıca bulabileceğiniz, kaliteden asla ödün vermeyen modeller ve bütçenize dost karyola fiyatları için Engince Mobilya’yı ziyaret edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here