Günün yorgunluğunu attığımız, evimizin dinlenme köşesi olan yatak odası, mobilyaları açısından da önemlidir. Yatak odasında kullanılan mobilyaların kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra yaşamı kolaylaştıran, eşyaların düzenini sağlayan ergonomik yapıda olmalarına da özen gösterilir. Kıyafetler, yastık, yorgan, nevresim takımları gibi pek çok ürüne ev sahipliği yapan gardırop modelleri, kapak şekilleri, uzunlukları, çekmeceleri ve boyutları ile birbirinden ayrılır. Özellikle son zamanların trendlerinden sayılan modüler raf tasarımları ile farklı iç hacimlerine sahip gardırop çeşitleri, farklı amaçlı kullanımlara hitap eden mobilyalardır.

Yatak Odalarında Ferahlığın Baş Mimarı: Gardırop

Farklı tasarımlar ile çeşitli zevklere hitaben hazırlanan modeller arasında en popüler olanı aynalı ve sürgülü gardırop modelleri olmaktadır. Mekana uygun seçilen bu modeller, geniş yatak odalarında 3 kapaklı, dört kapaklı ya da altı kapaklı olarak da kullanılabilir. Özellikle kapaklı gardırop modellerinin iç yapısı kullanıcıların isteklerine göre tasarlanabilir. Çekmeceler ve modüler raflar bakımından zengin olan bu modeller, özellikle açık renk tasarımları sayesinde geniş yatak odalarına hacim verirken; aranılan eşyanın tek bir yerde olmasını sağlayan ergonomik yapısı ile de oldukça fonksiyonel kullanım imkanı sağlar.

Bunun yanı sıra 3 kapılı gardırop modelleri, genellikle menteşe kapaklı ve orta kapakta bir ayna olacak şekilde dizayn edilir. Kolay taşınabilme özelliğinin yanı sıra montaj işlemlerinin de kolay olması sayesinde sık sık ev ya da şehir değiştiren kişiler için ideal kullanım sağlar. Birbirinden farklı, tarz tasarımlara sahip olan gardırop modelleri arasında eskitme, parlak yüzey, işleme ve çeşitli renk detayları da göze çarpan farklı tasarım çizgileri arasındadır.

Gardıroplar ile Her Mekanda İşlevsel Tasarım

Gardıroplar, kapak tasarım ve sayısına göre isimlendirilse de, iç yapıları ile üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde de farklı kullanım alanları sağlarlar. Örneğin, 2 kapılı gardırop modelleri sadece yatak odalarında değil, giyinme odalarında da kullanılan çeşitler arasındadır. Kıyafetlerin yanı sıra ayakkabı ve yorgan, yastık, nevresim takımları gibi ev tekstil ürünleri için de depolama imkanı tanır. Bunun dışında genç odaları için de son derece kullanışlı olan modeller, yatak odasına göre nispeten daha küçük olan genç ve çocuk odalarında da tercih edilebilir. Boyutu küçük alanlarda beyaz ya da açık renkli sürgülü modellerin tercih edilmesi pratik kullanım sağlar.

Kalabalık evlerde tercih edilen yüklük tarzı gardırop modelleri, normal tarzdaki tasarımlara göre daha büyük boyutlara sahiptir. Mevsiminde kullanılmak için kaldıran kıyafetlerin yanı sıra yorgan, battaniye gibi büyük hacimli eşyalar için de depolama imkanı sağlaması büyük kolaylık sunar. Yüklük gardırop çeşitleri, geniş hacimli olmalarının yanı sıra sağlam malzemelerden de üretilir. Tasarım detayları ve pratik yapısı, uzun yıllar kullanım imkanı tanıması açısından ceviz, kayın gibi dayanıklı ağaçlar kullanılarak üretilir. Çok bölmeli olan bu modeller, birçok eşyayı göz önünden kaldıracağı için mekanlara estetik ve ferah bir görünüm kazandıracaktır.

Gardırop Modellerinin Fiyat Çizgisi Nasıldır?

Tasarımında ve üretiminde kullanılan malzemelere göre seçim yaparken, dikkate alacağınız bir diğer kriter de gardırop fiyatları olmalıdır. Özellikle büyük ve sürgü kapaklı modeller nispeten daha yüksek fiyatlı iken; 2 kapılı daha çok çocuk odası gibi mekanlara uygun küçük boyutlardaki gardırop modelleri daha uygun fiyat avantajı sunar. Bunların dışında kaliteli ahşap malzeme kullanılan modeller, yüksek seviyede dayanıklılık gösterdiği için çok daha uzun yıllar kullanılabilir. Sık sık değiştirilemeyecek olan mobilyalar, bu açıdan düşünüldüğünde aslında en ucuzunun değil, bütçeye uygun olan en kalitelisinin tercih edilmesi gerekir. Kaliteden ödün vermeden uygun fiyat seçenekleri sunan Engince Mobilya’da, hem zevkinizi yansıtan hem de kullanım ihtiyaçlarınıza uygun şık gardırop modellerini bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here