Çok eşyalı ve küçük evlerde baza kullanımı sağladığı avantajlı yönler sayesinde hayatınızı kolaylaştıran birçok çözüm sunuyor. Genellikle yatak modellerinde kullanılan bu ürünler koltuk takımlarında da tercih edilebiliyor. Siz de yaşam alanınızı kısıtlı buluyor ve giyim, battaniye, yorgan, nevresim, çeşitli aksesuarlar gibi birçok eşyanızı nasıl düzenli bir şekilde yerleştirebileceğinizi düşünüyorsanız yatak ve koltuk tercihinizi bazalı modellerden yana kullanabilirsiniz. Haydi o halde ihtiyacınızı karşılayacak çeşitlere ve farklı çözüm önerilerine göz atalım…

Seçim Yapmadan Önce İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Mobilya seçiminizi bazalı modellerden yana kullanarak birçok avantaj elde edebilirsiniz. Ancak farklı birçok tek kişilik baza ve çift kişilik baza modeli bulunuyor. Model tercihi yapmadan önce mobilyanızı hangi amaçla almak istediğinizi ve beklentilerinizin neler olduğunu belirlemeniz gerekir. Ne tür bir modelde mobilya alacağınızı ihtiyaçlarınıza göre belirlemeniz sizin için daha fazla yarar sağlar.

Yerden Tasarruf İçin Geniş Hacimli Modelleri Tercih Edin

Özellikle dar odaların olduğu evlerde eşyaları sığdırmak büyük bir sorun oluşturuyor. Baza kullanmak ise bu sorunu aşmak için iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Küçük yatak odalarında odaya eşyaları sığdırabilmek için gardırop seçimi de küçük yapılmak zorunda kalınıyor. Bu da birçok giysinin dolaba sığmamasına neden oluyor ancak bazalı yatak modelleri sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün.

Geniş hacimli olan modeller ise hem ekstra yer kaplamaz hem de ortalıkta durmasını istemediğiniz eşyalar için depolama alanı oluşturur. Çok fazla kullanmadığınız eşyaları da yatağınızın altındaki bu kısma koyarsanız odanızın daha ferah gözükmesine katkı sağlarsınız. Çocuğunuzun yatağını da bazalı kullanarak ayrı bir dolap almadan oyuncaklarını ya da giysilerini içerisine koyabilirsiniz. Ayrıca yatağınız gibi koltuklarınızı da bu tür bir modelde tercih edebilirsiniz. Bazalı koltuk modelleri de salon ve oturma odasındaki eşyalarınızı saklayabileceğiniz ekstra bir alan oluşturur. Böylece evinizin her alanında yerden tasarruf sağlamış olursunuz.

Çekmeceli Modeller İle Kolay Kullanım

Genelde baza içerisine çok fazla kullanılmayan eşyalar ya da mevsimi geçen kıyafetler konulur. Ancak bazen yer sıkıntısından dolayı sık kullanılan eşyaları da içerisine koymak isteyebilirsiniz. İhtiyacınız olan eşyayı almak için ve geri yerine koymak için sürekli yatağınızı kaldırıp indirmeniz gerekir. Bu da birçok kişi için zahmetli ve yorucu olan bir durumdur. Ancak çekmeceli baza modelleri bu sorunu ortadan kaldıran bir seçenektir. Çekmeceli modeller çocuklar için de büyük kolaylık sağlar. Bu nedenle çocuğunuzun yatak seçimini de çekmeceli modellerden yana kullanabilirsiniz.

Sandıklı Modeller Büyük Eşyalarınız İçin Depolama Alanı Oluşturur

Giysiler, aksesuarlar, çocuk oyuncakları gibi küçük eşyalar dışında yorgan, battaniye gibi büyük boyutlu eşyalarınız için bir saklama alanı arıyorsanız sizin için en ideal seçim sandıklı baza modelleridir. Sandıklı modeller daha büyük bir depolama alanı oluşturduğu için büyük eşyalarınızı içerisine daha kolay sığdırabilirsiniz. Özellikle yüklük gibi ekstra bir saklama alanına sahip olmayan evlerde sandıklı olan modeller yüklük görevi görerek odanızın daralmasını önler.

Organizer Görevi Gören Çok Bölmeli Modeller

Bazaları sadece eşyalarınızı ortadan kaldıracak bir saklama alanı olarak kullanmanız gerekmez. Oda içerisindeki eşyaları düzenli bir şekilde sıralamak ve tertipli bir görüntü oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Farklı türdeki eşyaları ayrı ayrı muhafaza etmek için ekstra bir organizer almak yerine çok bölmeli bazalı mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylece eşyalarınızı kullanım amacına göre ya da türüne göre sınıflandırarak mobilyanızın içerisine yerleştirebilirsiniz. Bu da aradığınız eşyalara daha kolay ulaşmanızı ve daha düzenli bir görüntü oluşmasını sağlar.

Engince geniş ürün yelpazesi sayesinde her türlü mobilya ihtiyacınızı karşılıyor. Uygun mobilya modelini belirlemek ve satın almak isterseniz web sitesini ziyaret ederek baza fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here