Sağlıklı bir uykunun yolu; konforlu, huzur veren ve en önemlisi de vücut yapımıza uygun yataklardan geçiyor. Günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, iyi bir yatak odası takımına sahip olmaktır. Bunun yanı sıra karyolamızı baza seti şeklinde tercih ederek, ihtiyaç fazlası eşyalarımız için harika bir baza alanımız olabilir, oda takımındaki birkaç parçayı aynı set içinde alarak yatak odası takımı fiyatlarını daha uygun hale getirebiliriz. Bazen sadece uyumaya ihtiyacımız olduğunda, bazen de dinlenirken kitap okuyarak rahatlamak istediğimizde yatak odası mobilyalarının birçok ihtiyaca cevap vermesini isteriz. Eğer bu tarz ihtiyaçlarınızı karşılayacak mobilyalara sahip değilseniz yatak odası takımı modellerinizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Tercih edeceğiniz yatak odası takımında geniş bir gardırop istemekte haklısınız çünkü her geçen gün aldığınız kıyafetlerin sayısı artıyor olabilir. İyi bir komodin ve şifonyere ihtiyaç duyabilirsiniz çünkü birçok eşyanız için ekstra bir alana sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Hem İhtiyaçlarınıza cevap verecek hem de ferah bir dekorasyona sahip olacağınız yatak odası takımı için birkaç fikir ile karşınızdayız!

Aydınlık ve Ferah Bir Dekorasyon

Yatak odanızın iç açıcı bir dekorasyona sahip olması, uyku vakitlerinizi veya geçireceğiniz zamanları daha verimli kılar. Odanızı açık tonlarda düzenleyerek bu tarz bir dekorasyonu gerçekleştirmek için ilk adımı atabilirsiniz. Üstelik odanız geniş ise ihtiyaç duyduğunuz her mobilyaya uygun bir yer bulabilirsiniz. Yatak odası takımı fiyatları, kafanızda bir soru işareti bırakıyorsa ve bütçeniz sınırlı ise baza setinden oluşan takımlara öncelik tanıyabilir ve fiyatları daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Böylece hem yatak odası modelleriniz göze hitap eder hem de bazalı bir yatağı tercih ederek ekstra bir depolama alanına sahip olursunuz. Böyle bir tercih, işinizi oldukça kolaylaştırır ve odanızda kalabalık bir görüntü oluşmasının önüne geçer.

Yatak odası mobilyalarında seçenek çok fazla. Genellikle; gardırop, komodin, karyola ve şifonyerden oluşan yatak odası takımının hangi tarzda olacağına önceden karar verin. Klasikten yana mı yoksa modern çizgilerden yana mısınız? Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, sadece dekorasyonda değişiklikler meydana gelir ancak her iki seçenekte de aradığınız konforu bulabilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey, ihtiyacınız olan mobilyalara iyi karar vermek…

Alanı Doğru Kullanmak

Alanı doğru kullanmak, iyi bir dekorasyonun temel maddesidir. Yatak odası takımını, odanızın ölçülerine göre belirlemek, sizleri birkaç adım öne taşır. Dar bir yatak odası için oda takımındaki pek çok mobilyayı kullanamayabilirsiniz veya kullanmak isteseniz de odanızda hareket alanını düşürebilirsiniz. Eğer aradığınız ferah bir yatak odası takımı ise dekorasyonun en ince ayrıntısına kadar düşünmelisiniz. Örneğin; komodin yerine şifonyer tercihinde bulunabilir, karyolanızı bazalı tercih edebilir, gardırop kapaklarını sürgülü ve aynalı tercih edebilirsiniz. Özellikle dolabın aynalı olması, odanızı olduğundan daha ferah gösterecek önemli bir tüyodur. Yatak odası fiyatları düşünüldüğünde, baza setini ayrı alabilir ve bu alışverişten kârlı çıkabilirsiniz.

Yatak Odası Mobilyalarında Son Trendler

Yatak odası mobilyalarında trendler her yıl değişime uğruyor. Modern ve klasik çizgiler, oda takımlarının vazgeçilmez iki tarzı. Her ikisinin birleştiği chesterfield koltuk takımları, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da oldukça popüler. İyi bir uyku için ya da odanızda geçireceğiniz zamanı daha rahat hale getirmek için Engince Mobilya’nın birbirinden kaliteli ve son trendlere uygun yatak odası takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Burada seçenek çok, fırsat çok…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here