Modern yatak odası tasarımı söz konusu olduğunda tasarımcılar ve mimarlar tarafından kullanılan birçok mobilya seçeneği mevcut. Modern tarzı, işlevselliği, net çizgileri kendine temel alan bu mobilya stili; temelinde yaşam alanlarının bir amacı olması gerektiğine inanıyor. Bazen bir yatak başlığında bazense odanın bir köşesindeki küvetle kendini gösteren bu anlayışın yatak odası mobilyası tasarımlarında etkisi büyük. Sizin için yatak odanızı modernize etmenizi sağlayacak tüm yatak odası modellerinden birkaçını derledik, keyifli okumalar!

Modern Yatak Odasında Basit Ama İşlevsel Öğeler

Modern yatak odaları, birincil dekorasyon unsuru olarak çıplak beton duvarlar, raflar ve ahşap zeminleri kullanır. Modern yatak odası takımı seçerken açık, basit ve işlevsel bir anlayışla dekorasyonunuza yaklaşmanız önemlidir. Beyaz raflar, net çizgilere sahip mobilyalar ve sade vazoların yanı sıra boyutu fark etmeksizin kullanılan heykel ya da heykelcikler bu çizgiyi yakalamanıza olanak sağlar. Sonuçta kim yatak odasındaki dev pencerenin önünde bulunan dev bir heykeli çekici bulmaz ki?

Işık için Gömme Aydınlatmalı ve Cam Mobilyalar

Modern yatak odası, doğal yollarla ya da gizli aydınlatmalarla daha fazla ışık almalıdır. Gizli bir aydınlatma çizgisi oluşturmanın en tercih edilen yollarından biriyse tavanda gömme aydınlatma kullanmaktır. Ahşap panel vurgulu kenar aydınlatmalı bir yatak başlığı ya da kendinden aydınlatmalı mermer bir komodin iyi seçenekler arasında sayılabilir.

Işıklandırmanın yanı sıra temiz ve aydınlık bir görünüm için cam parçaları dekorasyonunuza entegre edebilirsiniz. Cam kapı, cam mobilya ve abajurlar ve cam dekoratif ürünler kullanarak modern, aydınlık ve hoş bir görüntü elde edersiniz. Aynı şekilde giyinme bölümünüzü yatak odanızla aynı ortamda değerlendiriyorsanız gardıroplarınızın kapaklarını, açıldığında aydınlanan ve iç göstermeyen filmli camlardan tercih edebilir; dağınıklığı gizlerken odanın geniş gözükmesine de zemin hazırlayabilirsiniz.

Endüstriyel Çizgiler Farklılık Katar

Tuğla duvarlar, devasa pencereler, modern tekli berjerler, metal detaylara sahip şifonyerler ve endüstriyel boru detayları kulağınıza hoş geliyor olabilir. Loft daire anlayışını yatak odasına taşıyarak betonun ve endüstriyel tarzın gücünden ilham alabilirsiniz. Böyle bir ambiyansta seçtiğiniz basit hatlı mobilyaların bile nasıl fark yarattığına siz bile hayret edeceksiniz!

Odak Noktası Olarak Renkleri Kullanın

Yatak odanızı veya evinizdeki herhangi bir odayı dekore ederken renkler çok önemlidir. Doğru rengi seçmek, özellikle yatak odasında bir süre o renkle yaşamak zorunda kalacağınız için önemlidir. Sıkılmayacağınız bir rengi seçmek için ister parlak, ister nötr bir renk kullanacak olun en önemlisi kullanım tarzınızı göz önünde bulundurun. Sadece beyaz ya da sadece siyahı kullanarak çok sade ve modern bir görünüm yakalayabileceğiniz gibi sade parçalarla iki rengin kontrastından maksimum seviyede faydalanarak aynı tarzı yakalayabilirsiniz. Bembeyaz bir yatak odasında kullanılacak bordo halı ya da abajur seçimi, bunun için ideal olabilir.

Yatıştırıcı Bir Yatak Odası Tasarlamak Sizin Elinizde

Bazen modern yatak odaları çok soğuk veya rahatsız görünebilir, bu yüzden bazı insanlar bu tarzdan hoşlanmaz. Yatak odanızı tasarlarken yumuşak aydınlatma, pelüş yatak örtüsü takımı ve rahat bir yatak tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha iyi uyku ve konforu desteklemeye yardımcı olacak unsurlara sahip olursunuz. Sonuçta orası, modern bir tarz yakalamaya çalışsanız da sizin gün sonunda dinleneceğiniz ve uykuya adım atacağınız, kendinize özel bir alan olacaktır.

Etrafınıza bir göz atın ve yatak odası makyajınızı planlarken neyi vurgulamak veya gizlemek istediğinize karar verin. Nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız sevdiğiniz renklerin, malzemelerin bir listesini yapın ve yepyeni bir görünüm için harika bir başlangıç yapın! Unutmayın, ilham almak için ne kadar çok dekorasyon örneği incelerseniz sizin için o kadar faydalı olacaktır! Hemen Engince’den başlayabilir, modern yatak odası mobilyaları arasından kendinize uygun olanları seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here