Genellikle birbirinin üzerinde yer alan birden fazla paralel ve yatay çekmecelere sahip dolaplara şifonyer denilir, günümüzde ise bu tanımı değiştiriyoruz; modern tarzıyla dikkat çeken, yatak odalarımızın vazgeçilmezi, çekmeceli şık dolaplar diyoruz. Evinizi özenle dekore etmiş, şık ve modern görünümlü bir yaşam alanı na çevirmek için modern bir yatak odasının olmazsa olmazıdır şifonyerler. Öyleyse yatak odalarınızda modern tasarımıyla göz alıcı bir çekmeceli şifonyer seçmeye hazır mısınız?

Modern Tasarımlarda Yeni Akımlar

Şifonyer modellerinde üretim aşamasında cam, çelik ve metal içeren malzemeler modern tarzınızla tam olarak bütünleşiyor. Modern “Yeni Nesil Akım”ın temsilcilerini bu malzemelerde bulabiliyorsunuz. Bu muhteşem tarzda ön plana çıkan önemli detay; malzemenin parlaklığı ile odanıza katacağı ferahlık hissidir. Yeni nesil şifonyer modelleri, temiz ve net çizgilerde tasarımlardan hoşlananlar için kullanışlı oluyor. OIdukça modern olan yeni nesil tasarımlarda; cam, metal, çelik malzemelerinin MDF veya ağaç levha malzemeleri ile bir araya geldiği tasarımlara da rastlanıyor. Şayet odanız tamamen ahşap ile dekore edilmiş, eskimiş ve canınızı sıkıyor ise komple mobilyayı değiştirmeden biraz hareket katmak içinde bu modelleri tercih edebilirsiniz. Aynası ve metal ayakları ile gövdesi ağaç kaplamadan, kapaklı şifonyer modelleri odanızı son derece modernleştirebiliyor.

Günümüzde bir başka akımdan daha söz edebiliyoruz; 1950’lerin, 1960’ların tasarım stilinin modern çağımıza dönüşü, yani ”Yüzyıl Modernliği” Bu çizgideki modeller, nostaljinin ve minimalizm unsurlarını da içine alıyor. İşlevsel ve rahat kullanılan bloklar halinde tasarlanıyor, tıpkı o dönemlerdeki anlayışına uygun bir ifade tarzı sunuyor. Ahşap malzemesiyle, yuvarlak hatlarıyla odalarda yerini alıyor.

Doğadan Evlerimize Uzanan Ahşap Tasarımlar

Dün, bugün ve gelecekte modern tarzın olmazsa olmazı ahşap. Ahşap tasarımlar, renkleri bakımından kahve tonlarında çok çeşitlilik anlamına geliyor. Ahşap tasarımlarda farklı tonların nedeni, sadece üzerine atılan ciladan veya boya malzemelerinden değil, kullanılan ağaçların cinsinden ileri geliyor. Her ağacın kendine has bir renk tonu vardır ve kendine has desenleri vardır. Örneğin sedir ağacı daha açık tonlu kahve tonu iken meşe ağacı oldukça koyu bir kahve tonuna sahiptir. Çam ağacı, çok sık verniklenerek rengi değiştirilen bir ağaç olsa da aslında bal rengine benzeyen bir dokudadır. Ceviz ağacı ise koyu kahverengidir, kiraz ağacı da açık kahverengidir. Kül rengi tasarımlar ise daha çok alıç ağacından üretilir.  Ağacın evlerimizde hayat bulması bize doğanın o muazzam hissinin yanı sıra fiyatlarıyla da diğer malzemelere göre bir miktar artış yarattığı doğrudur.

Ahşap şifonyer tasarımları daima sadeliği ön plana çıkartır. Ahşap modellerin verdiği sıcak ve pozitif hava ile son derece zarif çizgilerde, şifonyer modelleri üretiliyor. Çekmeceli ve kapaklı şifonyer modelleri, ahşap malzemelerinden üretilen farklı çizgilerde tasarlanmış aynası ile odanıza bambaşka bir hava katabiliyor. Sadeliği bir miktar artırmak istediğinizde birbirinden güzel tonlarda ahşap modellerde, varak veya gümüş tonlarıyla hareketlendirilmiş tasarımlar karşınıza çıkıyor. Bu durumda modeliniz, yine modern ama aynı zamanda şıklık derecesi ön plana çıkan çizgilere evriliyor.

Ahşap modellerin biraz daha bütçeyi rahatlatan modelleri ise MDF malzemelerle üretilenleridir. Çoğunlukla mobilya ustalarının da dayanıklılığı bakımından önerdiği bu modeller; odanızda alternatif renklere de imkan sağlar. MDF sunta ve levha malzemelerle arzu edilen renklerde boyanmış bir çok alternatif karşınıza çıkar. Örneğin; beyaz veya daha açık ahşap renginde şifonyer ile her zaman odaya ışık katarsınız özellikle metrekaresi küçük odalarda da bunun avantajını yaşarsınız. Koyu renklerde boya kullanılmış ahşap modellerde son derece görkemli aynı zamanda modern tarzlara sahip olabilirsiniz. Koyu gri, siyah gibi vurgulu renklerle özellikle odanızın duvarları açık renk ve hatta döşemelerinizde açık renk ise koyu renkli bu modeller ile tamamen modern bir hava verebilirsiniz. Modern, aynı zamanda dayanıklı ve kolayca sahip olabileceğiniz şifonyer modelleri için Engince’nin tasarımlarına göz atabilir; bütçenize uygun şifonyer fiyatlarını bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here