Evinizi dekore ederken, size özel bir alan olan yatak odanız için daha fazla ayrıntıyı gözden geçirirsiniz. Konforlu bir yatak, işlevsel depolama alanları, şık dekorasyon objeleri, tekstil ürünleri, aynalar, huzur veren bir aydınlatma bu ayrıntılardan sadece bazıları. Yatak odanız tüm günün yorgunluğunu giderdiğiniz, evinizdeki son durak olduğu için bu alan sadece size özel olmalı. Bu özel oda için ilk adımda gerçekleştireceğiniz yatak odası takımı seçiminde size ilham verecek birkaç öneri!

Yatak Odanızda Doğal ve Romantik Tonlar

Odanızın büyüklüğüne göre, seçeceğiniz yatak odası mobilyaları konusunda birçok alternatifi değerlendirmelisiniz. Dekorasyon tarzınıza uygun, sade çizgilerde ya da gösterişli mobilyalardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız ahşabın farklı tonlarında yatak odası mobilyaları seçebilirsiniz. Ahşap mobilyalarınızı aynı sıcak tonlarda yatak odası tekstil ürünleriyle bütünleştirebilirsiniz. İçeri girdiğiniz anda doğal ahşabın dokusu günün tüm stresini atmanızı sağlar.

Romantik yönünüz yatak odası mobilyalarınıza da yansısın isterseniz, krem, beyaz tonlarda ve aynalarla zenginleştirilmiş yatak odası modelleri tam size göre! Sadelikle birlikte romantizmi birleştiren bu modellerle farklı aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Size huzur veren gölgelerin süzüldüğü yatak odanızda kendi dünyanızı kurgulayabilirsiniz.

Uzun Bir Günün Ardından Yatağınızla Mutluluğa Ulaşın

Başınızı yastığa koyacağınız anda sizi en huzurlu hissetirecek yer rahat bir yatak olacaktır. Fiziksel özelliklerinize göre yatağınızı seçmeye özen göstermelisiniz. Zevkinize uygun estetik mobilyalarla dekore ettiğiniz yatak odanızda, yatak seçerken öncelikle konforunuzu dikkate almalısınız. Sert ya da yumuşak yay özellikleri, uyku alışkanlıklarınıza uygun dizaynı ile yatağınız uzun yıllar kullanacağınız dayanıklılığa da sahip olmalı.

Modern yatak odası dekorasyonunda farklı stilleriyle göz dolduran yataklar, işlevsellikleriyle de ön plana çıkıyor. Rahatlığın yanı sıra size depolama konusunda çözüm önerileri sunan bazalı yatak modelleri tercihleriniz arasında yer alabilir. Ayrıca yatakta geçireceğiniz zamanı geleceğe uyumlu tasarımlarla zenginleştiren yatak modelleri de son yıllarda oldukça dikkat çekiyor. Yatağınızda, hemen başucunuzdaki kitaplığınızdan kitabınızı seçip, okuma lambanızı yakarak, fonda hafif bir müziğin size eşlik edeceği eşsiz zamanlar geçirmek için bu çağdaş tasarımları seçebilirsiniz.

Şık Kombinler için Şık Gardıroplar

Yatak odası tasarımında önemli bir konu da seçeceğiniz gardırop. Odanızın büyüklüğüne ve diğer mobilyalarınızın konumuna göre uygun bir gardırop seçmelisiniz. Tüm kıyafetlerinizi bir arada görmek isterseniz içerisinde oldukça işlevsel şekilde konumlandırılmış rafları olan bir gardırop tercih etmelisiniz. Derin çekmeceler kadar aksesuarlarınızı kolayca elinizin altında tutmanızı sağlayan küçük çekmeceler de işinize yarayacaktır.

Sürgülü kapakları ile yer tasarrufu yapmanızı da sağlayacak bir gardırop, ayrıca aynalarla tasarlanmış ise küçük bir yatak odası için derinlik katan bir ayrıntı olabilir. Erişebileceğiniz her köşesinde size özel depolama alanları sunan bir gardırop seçmeli ve modüler olmasına da özen göstermelisiniz. Böylece odanızın farklı alanlarında farklı parçalarını da kullanabilirsiniz.

Muhteşem İkili: Şifonyer ve Komodin

Uykuya dalmadan hemen önce kitabınızı üzerine bıraktığınız komodininiz yatak odası mobilyaları içerisinde belki küçük bir ayrıntı olabilir. Ancak oldukça önemli birçok işlevi yerine getirir. Uyurken yakınınızda olması gereken tüm eşyalarınız için başucunuzdaki bu küçük mobilya olmazsa olmazdır! Çekmeceleri etrafta olmasını istemediğiniz özel eşyalarınızı depolarken, üzerine koyacağınız şık objeler, abajurlar ile yatak odanızda hoş bir atmosfer yaratmanızı da sağlar. Komodin seçerken de dikkat etmeniz gereken ayrıntılar var. Örneğin, komodininizi yatağınızın yüksekliğine göre seçmelisiniz. Ayrıca kullanım alışkanlıklarınıza göre raflı ya da çekmeceli komodin seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Klasik komodin seçeneklerinin yanı sıra fütüristik tarzda silindir, kumaş kaplı modelleri de inceleyebilirsiniz.

Şifonyer de komodinle birlikte yatak odası mobilyaları içerisinde özel bir yere sahip. Birçok çekmecesi ile sadece sizin değil ev halkının da kullanımında kolaylık sunan şifonyerler, evin farklı köşelerinde de kullanılabilir. Çekmecelerinde birçok eşyanızı saklayabileceğiniz bu mobilyaların üzerinde yapacağınız birkaç küçük dokunuş da dekorasyon tarzınıza uygun şık görünümler yakalamanızı sağlar. Yuvarlak bir ayna, pastel tonlarda bir abajur, gümüş bir kutu veya taze çiçeklerle dolu bir vazo. Tüm bunlar bir anda şifonyerinizin bulunduğu ortamın atmosferini değiştirir.

Yatak odanız için ilham verecek bu fikirleri ve daha fazlasını Engince Mobilya’nın tasarımlarıyla hayata geçirmek için web sayfasını şimdi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here