Yaz ayları yaklaştıkça, tatil ihtiyacı bastırmaya başlar. Tüm senenin yorgunluk ve stresini atmak için gün saydığınız tatili konforlu bir ortamda yapmanız oldukça önemlidir. Tatil seçenekleri arasında yer alan yazlık ev dekorasyonu en eğlenceli anları yaşamanızı sağlar. Yaz rüzgarının esintilerini hissedebileceğiniz evinizde keyifli anılar biriktirebilirsiniz. Göz alıcı mobilya ve aksesuar tercihleriniz ile konforlu, şık, modern ve estetik bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Yazlık Ev Nasıl Dekore Edilir?

Yazlık ev dekorasyonu, tavan ve duvar renklerinin seçimi ile başlayıp uygun mobilya tercihleriyle devam eder. Seçimleriniz ile yaz mevsimini evinize taşıyabilir, kişiliğinizi yansıtan bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yaz dekorasyonu pratik ve işlevsel eşyalar ile gerçekleştirildiğinde, keyifli ve eğlenceli bir ortama dönüşür. Modern, huzurlu ve rahat bir yazlık evinize tarzınıza göre minik dekoratif değişiklikler uygulayabilir, evinize estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Sevdikleriniz ile zaman geçirebileceğiniz yazlık evinizi zevkinize göre tasarlayıp, dilerseniz kışın da kalabileceğiniz bir ortama dönüştürebilirsiniz.

İlk Adım: Sıcak Yaz Renkleri

Yaz mevsimi, herkesin pozitif enerji ile dolduğu, mutlu anılar yaşadığı bir dönem anlamına gelir. Doğadan ilham alarak mavi, yeşil, sarı tonları ile evinizi canlandırabilirsiniz. Estetik ve sıcak bir ev dekorasyonu yaratabilmeniz için tavan ve duvarları doğanın sıcak tonları ile renklendirebilirsiniz. Evin dış cephesi de dekorasyona dahil olduğu için canlı renkleri duvar ve pencere demirliklerinde kullanabilirsiniz. Renklerle başladığınız dekorasyonunuzu çarpıcı hale getirebilir, hayranlık uyandırabilirsiniz. Renk seçimlerinizi evinizin aydınlık ve ferah bir görünüm kazanması için dikkatli bir şekilde yaparak, dekorasyona başlayabilirsiniz.

Sade Zemin Dekorasyonu

Yazlık ev yer döşemelerinde parke kullanımı sade ve doğal bir görünüm yaratırken, yazın sıcağında serinlemenize de yardımcı olur. Desenli seramikler ile evinize hareket katabilir, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Evinizin zemini için etnik desenli kilimler de alternatif olur. Odalarınıza uygun yazlık kilim modelleri ile evinize dinamizm katabilir ve enerjisini değiştirebilirsiniz.

Doğal Mobilyalar ile Doğal Bir Tarz

Deniz kıyısına yakın olan yazlık evinizin dekorasyonuna, mobilya seçimleri ile doğanın esintilerini yansıtabilirsiniz. Beyaz, mavi ve ahşap tonlarında tercih edebileceğiniz oturma grupları sayesinde evinizi bohem bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Bambu ve rattan mobilyalardan yararlanarak doğal ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Yazlık evinizde güneşe dayanıklı malzemelerden üretilen mobilyalar tercih etmelisiniz. Kalabalık arkadaş gruplarınızı ağırlayabileceğiniz koltuk takımları hem konfor hem şık bir görüntü sağlar. Oturma gruplarınızı renkli kırlent ya da şallarla süsleyerek keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz.

Yaz mevsiminin ferah hissini aydınlık mobilya seçimleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Yemek masası ve sandalye tercihinizi de oturma grubunuzla uyumlu rattan ya da bambu mobilyalar ile yapabilirsiniz. Tercihinizi renklerden yana kullanmak isterseniz de, beyaz ahşap mobilyalar ile aydınlık bir ortam elde edebilirsiniz. Bahçenizde kendinize dayanıklı malzemelerden üretilen mobilyalar ile özel alan oluşturabilirsiniz. Dilerseniz köşe koltuk takımlarını tercih edebilir, böylelikle hem ferah bir alana kavuşabilir hem de konforu davet edebilirsiniz salonlarınıza. Yazlık evde olmazsa olmaz misafirlerinizi de fonksiyonel köşe koltukları ile rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.

Loş bir aydınlatma ile bahçe aksesuarlarını bir araya getirip romantik bir dinlenme ortamı da dekore edebilirsiniz. Sade ve şık bir ev dekorasyonu yaratmak için ihtiyacınız olan eşyaları belirlemenizde fayda vardır. Yazlık ev mobilyaları arasından tarzınıza uygun dolap, masa ve koltuk takımı seçerek konforlu bir ortam yaratabilir, aileniz ile birlikte eğlenceli yaz tatilleri geçirebilirsiniz.

Çiçeklerle Evinizin Atmosferini Değiştirin

Seçtiğiniz çiçekler ile doğanın içinden bir ev dekorasyonu yaratabilir ve canlandırabilirsiniz. Kaktüs ve deve tabanı gibi sıcağa dayanıklı bitkiler ile evinizi renklendirebilirsiniz. Bakımı kolay çiçek tercihleriniz sayesinde balkon ya da terasınızı hareketlendirebilirsiniz. Balkon, veranda ve terasınızdan sarkan çiçekler ile evinizi ilgi odağı yapabilirsiniz. Rengarenk ve enerjik bir ortam yaratmanın yollarından biri olan bitki ve çiçek seçimleriniz ile dış cephe dekorasyonunuza da katkı sağlayabilirsiniz.

Deniz Esintileri Taşıyan Aksesuar Seçimleri

Hayallerinizi süsleyen yazlık ev dekorasyonunu aksesuarlar ile tamamlayabilir, keyifli bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Duvar kağıdı, biblo, tablo ve dekoratif minder gibi seçenekler ile stresinizi atabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Duvarlarınızı deniz yıldızı, istiridye, balık ağı gibi deniz temasını yansıtan ya da tropikal iklimi çağrıştıran nesneler ile süsleyebilirsiniz. Mavi ve beyazın yoğunlukta kullanıldığı yazlık ev dekorasyonu, aksesuarlar ile dikkat çekici bir görünüme kavuşur. Engince internet sayfasını inceleyerek yazlık ev dekorasyonunuzu kolaylıkla dizayn edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here