Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazı haline gelen mutfak masa takımlarında kalite ve konforu aynı anda yakalamak zor gibi görünse de imkansız değildir. Her mobilyada olduğu gibi mutfak masa takımının da yüksek kalitede olmasına özen göstermek, uzun yıllar beğenerek kullanacağınız bir ürüne sahip olmak anlamına gelir. Son yıllarda ahşap mobilyaların dikkatleri üzerine çekmesi, mutfak masa takımı modellerini de etkiledi. Özellikle doğallığa ve kaliteye önem verenler, tercihini ahşabın karşı konulmaz dayanıklılığından yana kullandı. Yeni bir masaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız veya var olan mutfak masası takımından sıkıldıysanız, bu yazımız tam da size göre. Mutfak için masa takımı seçerken kişisel tarzınızı yansıtacağınız modellere hemen sahip olun.

 

Yuvarlak Ahşap Mutfak Masa Takımı

Mutfak masa takımı tercihinizi mutfak genişliğine göre yapmanız, uzun vadede hem pratik hem de dekorasyon açısından göz yormayan bir ürüne sahip olmanızın önünü açacaktır. Öncelikle mutfak konusunda yeterli alana sahip olmayanlar için en iyi alternatif olan yuvarlak mutfak masa takımından bahsedelim. Bu tarz bir masa, çok küçük olmamakla birlikte, ortalama ölçüdeki alanlara sahip mutfaklar için oldukça idealdir. Sivri köşelerinin olmaması, olası çarpmaların önüne geçer ve mutfak alanının daha iyi kullanılmasını sağlar. Mutfak masa takımı modelleri arasındaki yuvarlak masaların sandalye sayısını, yine mutfak genişliğine göre tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ahşap mutfak masası takımı, hem sağlık hem de dayanıklılık açısından size istediğinizi verecek modellerdir. Üstelik mutfak ölçünüze uygun bir model bulmakta asla zorlanmayacak ve mutfak için masa takımı ile dekorasyonunuzu en önemli parçasını tamamlamış olacaksınız. 

 

Dikdörtgen Mutfak Masası Takımı ile Rahatlığa Yer Açın!

Mutfak masa takımı denildiğinde akla ilk olarak dikdörtgen forma sahip masalar geliyor. Renkleri, tasarımları, ölçüleri birbirinden farklı olan bu dikdörtgen masalar, mutfağında yeterli alana sahip olanların vazgeçemediği tasarımlardır. Üstelik bazılarının açılır masa özelliği de bulunuyor. Bu sayede kişi sayısına göre masanızda ekstra yer oluşturma şansınız oluyor. Mutfak masa takımı almaya karar verdiyseniz ve bu tarzdaki takımlar ilginizi çekiyorsa, tercihinizi şimdiden belirleyin ve size sadece sandalye kumaşların rengini seçmek kalsın. 

Hem Havalı Hem Kullanışlı: Çay Setleri

Mutfak masası modelleri arasındaki çay setleri,  son yıllarda en çok dikkat çeken mobilyalardan birisi. Yeterince büyük mutfaklar için en iyi alternatifler arasındaki çay setleri, teraslar ve bahçeler için de oldukça ideal takımlar. Bu setlerin yapımında genellikle metal malzeme kullanılıyor olsa dahi bazı modellerin kollarında ahşap malzemeye de yer verilebiliyor. Tıpkı Ladina çay seti gibi… Kuralların dışına çıkıp farkınızı ortaya koymak için mutfak masası takımı tercihinizi çay setlerinden yana kullanabilirsiniz. Çay setleri, genellikle sırt minderli olmakla birlikte 2+1+1+orta sehpadan oluşan takımlardan meydana geliyor. Beğendiğiniz modelin kumaş ve renginde değişiklik yapmanızın mümkün olması da mutfak için masa takımını ev dekorasyonuna daha kolay dahil etmenizi sağlıyor. 

Mutfak masa takımından hangi tasarımları tercih ederseniz edin, kalite hep ilk tercihiniz olsun. Dayanıksız malzemelerden üretilen mutfak masaları, size istediğiniz pratikliği kısa vadede veriyor gibi gözükse de, uzun vadede kötü bir yatırım yapmanıza sebep olur.  Mutfak masa takımında aradığınız özellikler ve ihtiyacınıza uygun modeller için iyi bir araştırma yapmanız şart. Sadece tasarımını beğenmek, bu noktada yeterli olmayacaktır. Fiyatları karşılaştırıp, bütçenize ve size hitap edecek masa takımını rahatlıkla bulabilirsiniz. Kalitenin şık tasarımlar ile birleştiği mutfak masa takımı modelleri için Engince Mobilya’yı tercih edebilirsiniz. Acele edin ve en güzel mutfak masası modellerine sahip olmanın keyfini çıkarın. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here