Evinizin en dolu dolu yaşam alanıdır mutfağınız…Sizi mutlu bir güne hazırlayan enerji dolu kahvaltılar, size keyif veren bir müzik ya da dizi eşliğinde hazırladığınız sofralar, aileniz ile sıcacık öğle ve akşam yemekleriniz ve dostlarınızla kahve sohbetleriniz, mutfağınızda hayat bulur. Mutfağınızın size kendinizi konforlu ve özel hissettirmesi ve evinize yaydığı güzel enerji, mutfak mobilyaları ile mümkündür. Özellikle de mutfak masa takımı, mutfağınızın havasını değiştirebilecek ve mutlu anlarınızı çoğaltabilecek bir öneme ve güce sahiptir.

Nasıl Bir Mutfak için Nasıl Bir Mutfak Masa Takımı?

Mutfağınız, evinizin en büyük yaşam alanlarından biri olabilir, ya da tam tersi küçük ve dar bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Mutfağınızın ve ailenizin büyüklüğünü göz önünde bulundurarak, doğru dekorasyon önerileri ile tasarımı ve fonksiyonelliği buluşturabilirsiniz. Şık ve işlevsel bir mutfağa sahip olmak için dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, mutfak masa takımı seçiminizdir.

Mutfak masası ve sandalyesi seçiminizde, mutfağınızın havasına ve dekorasyonuna uygun bir tercih yapmak, mutfağınıza şıklık katar. Masa ve sandalyelerin birbiriyle uyumunu sağlamak daha kolay olacaktır. Aynı şekilde, mutfak dolapları ile mutfak masa takımı arasındaki uyumu da göz etmelisiniz. Mutfak mobilyası, hem tarz olarak uyumu yakalamalı, hem de renk uyumu sağlamalıdır. Açık renkli masalar, mutfak dolapları ile renk uyumunu daha rahat yakalayacağı gibi, mutfağınıza ferahlık verir. Mutfak sandalyesi için döşeme rengi seçerken de mutfağınızdaki perde rengini ya da halıdaki öne çıkan pastel rengi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Geniş bir mutfak ve kalabalık bir aile için dikdörtgen masaları, şık ve havalı bir atmosfer yaratmak için cam ya da oval masaları, küçük çocuklarınızın güvenliğini garantilemek için yuvarlak masaları, mutfakta çok fazla vakit geçiriyor iseniz köşe takımlı masa takımlarını tercih edebilirsiniz. Seçiminizde unutmamanız gereken asıl unsur ise, mutfağınıza en çok hangi masa takımının yakıştığı ve mutfağınız ile kuracağı dekorasyon uyumudur.

Küçük Mutfaklar için Fonksiyonel Çözümler

Küçük bir mutfağınız var ise, mutfaktaki her alanı değerlendirmeniz gerekir. Yeni sezonda üretilen çekmeceli masa modelleri gibi çeşitlenen işlevsel masa takımları, küçük mutfaklarda kullanım kolaylıkları sunuyor. Yeterli hareket alanı ve alandan tasarruf etmenizi sağlayacak fonksiyonel modeller mevcut. İşte birkaçı:

Kare yemek masaları: Küçük mutfağınız için kare şeklinde iki kişilik mutfak masa takımını, hem mutfağınıza şık bir görünüm sağlayacağı hem de size yeterli hareket alanı bırakacağı için tercih edebilirsiniz.

Duvara monte edilen mutfak masaları: Çok küçük bir mutfağınız var ise, duvara monte edilen ve kapanabilme özelliği olan mutfak masası, kullanmadığınız zamanlarda mutfağınızda size fazlasıyla yer kazandırır.

Yüksek bir masa ve bar tabureleri: Duvara monte edilen yüksek bir masa ve masanın yüksekliğine uygun bar tabureleri, hem mutfağınızı ferahlatacak ve hem de havasını değiştirecek.

Büyüyebilen küçük masalar: Yemek masalarının büyüyebilmesi, kuşkusuz en iyi özelliklerinden biri. Kullanmadığınız zamanlarda, kendinize hareket alanı sağlarken, evinize gelen misafirleriniz ile masanızı açarak, yeterli büyüklükte bir yemek masasına dönüştürebilirsiniz.

Hem tezgah hem masa olarak kullanılan tasarımlar: Mutfak tezgahının uzantısı şeklinde oluşturulacak bir mutfak masası, ayrı bir mutfak masa takımı için yer kaybına sebep olmayacağı gibi, dekoratif görünümü ile de mutfağınıza sadelik ve şıklık sağlayacak.

Mutfağınız, eviniz içinde en çok vakit geçirdiğiniz alan, mutfağınızın dekorasyonu konusunda özenli olmanız, mutfakta daha keyifli ve mutlu anlar geçirmenizi sağlayacaktır. Mutfak mobilyaları, sınırsız çeşitlilikte tasarıma ve modele sahip, evinizin en önemli ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Engince’nin mutfağınıza eğlenceli ve şık bir atmosfer sağlayacak mutfak masa takımı modellerini görmek ve fiyatlarını incelemek isterseniz, web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here