Bir evin en çok kullanılan bölümleri arasında ilk sırada yer alan mutfaklarda artık pratik bir hareket alanı en çok aranan şey. Küçük evlerin kurtarıcısı olan açık mutfaklar, kullanım kolaylığı ile büyük evlerde de sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Genellikle salona açılan ve yemek odası takımı ile zenginleştirilen açık mutfaklarda konfor ve rahatlık ön planda yer alıyor. 

Yemek masasından yemek sandalyesine ve konsola kadar iyi bir takıma sahip olmak, en büyük ayrıcalığınız olacak. Kapalı mutfaklarda olduğu gibi amerikan mutfak dekorasyonunun en önemli parçaları da yine iyi seçilmiş yemek odası modelleridir. Kapalı mutfak gibi ayrı bir alan olmayan ve salona açılan Amerikan mutfaklar için yemek odası mobilyaları büyük önem taşıyor. Bu tarz bir mutfağa sahip olanların en çok tercih ettiği takımlar, genellikle ahşap yemek masası ve ahşap sandalyelerden yana oluyor. Bunun en önemli sebebi ise ,ahşap modellerin sağlıklı ve doğal olması. İyi bir yemek odası takımı yardımıyla hem açık mutfağınız hem de salonunuz için harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Taşınacağınız yeni evinizde amerikan mutfak tipi kullanacaksanız veya böyle bir mutfağa zaten sahipseniz, görsel zenginlik sunan yemek masası modellerinden yana tercihte bulunabilirsiniz.

Amerikan Mutfaklarda Stil Sahibi Yemek Odası Mobilyaları

Amerikan mutfakların en kullanışlı yanı, iki tezgaha birden sahip olmaktadır. Bazı durumlarda ise yemek sandalyeleri, tezgahlarda yer alabiliyor ve tezgahlar masa formunda kullanılabiliyor. Ancak ağırlanacak misafirler düşünüldüğü zaman, şık bir yemek odası modeline sahip olmak bir ayrıcalık haline gelebilir. Şık bir masayı keyifli hale getirmek ise uzun sohbetlerden geçer. Bu sebepten dolayı büyük evlerde yer alan açık mutfaklarda yemek odası takımı bulundurmak, olmazsa olmazlardan birisidir. Ahşap yemek masası ve ahşap sandalyelerden oluşan takımlar son yıllarda bu noktada en sık tercih edilen  ürünler haline geldi. Bu takımların eşlikçisi konsollardan da bahsetmeyi unutmamak gerekir. Masa hazırlarken en büyük yardımcınız olan bu ürün, genellikle yemek odası takımında tasarım bakımından önem taşır. Masada kullanılacak tabak takımları, masa örtüleri ve peçeteler gibi pek çok yardımcı ürünü saklamak için iyi bir depolama alanı sağlar. 

Yemek masası yerine tezgah kullanmak isteyenler, açık mutfak tezgahlarından birine yemek sandalyesi modellerini yerleştirerek başarılı bir dekorasyon yaratabilirler. Büyük bir salona sahip olanlar ise, bu noktada yemek odası modelleri ile düzenleme yapabilirler. Hatta ahşap yemek sandalyesi ve ahşap yemek masası ile doğal malzemeleri mutfaklara taşımak da mümkündür. Yemek odası mobilyaları arasında son yılların en popüler modelleri, modern çizgileri üzerinde taşıyan sade yemek odası takımlarıdır. Klasik stile sahip bir salon için yine en iyi seçimlerden birisi ise, klasik bir yemek masası olacaktır. Masaya eşlik eden sandalye ve konsol tasarımında da klasik çizgiler devam edebilir. Seçim yaparken genel salon dekorasyonunuzu baz almak önemlidir. Mobilyalar, duvar rengi, zemin döşemesi, hatta perdeler bile üzerinde düşünmeniz gereken detaylardır. Aksi halde, salon görünümünde uyumsuz ve göze batan dekorasyonlar meydana gelebilir. 

Yemek odası takımı, ev ortamında en çok kullanılan mobilyalardan biridir. Öyle ki, sadece günlük yemek saatlerinde kullanılmakla kalmaz, misafir ağırlarken ve oyun oynarken de sık sık kendimizi yemek odası takımlarında otururken bulabiliriz. Uzun yıllar değiştirilemeyen mobilyalardan biri olması, seçim sürecinin uzamasına sebebiyet verebilir. En doğru kararı vermeden önce ihtiyacınızı belirlemek ve fiyatları karşılaştırmak için kendinize zaman verin. İyi bir kaliteye sahip yemek odası mobilyaları için kaliteli bir markadan yana seçimde bulunmak oldukça önemlidir. Engince Mobilya, her üründe olduğu gibi yemek odası takımında da sizleri kalite, güven ve birbirinden güzel tasarımlar ile buluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here