Alıştığınız fikirlerin dışında yepyeni dekorasyon önerilerini uygulamaya ne dersiniz? Yıllardır her dekorasyon sayfasında gördüğünüz klasik uygulamaların, önerilerin dışında artık sıra dışı başlangıçlar yapmanın ve bunları evinizin her köşesinde uygulamanın zamanı geldi. Her odada, evin her köşesinde sizin göz zevkinize göre yenilikler yapabilirsiniz. Kalıpların dışına çıkarak, yarattığınız yeni akımla dikkatleri çekebilirsiniz. Bu yeni dekorasyon fikirlerini uygularken evinizin balkonundan başlamaya ne dersiniz?

Balkonunuzda özellikle yazın gelmesiyle birlikte bir hareketlenme başlar. Evdeki herkesin akşamları buluşma noktası olan, arkadaşlarınızı ağırladığınız balkonlarda yenilikler dikkat çeker. Yeni saksılar, masalar ve sandalyeler, yenilenen balkon demirleri bu hareketlilik içinde kendine yer bulur. Peki ya aydınlatma? Balkonunuzda yeni bir aydınlatma fikri ile farklı bir ışık yakmak oldukça güzel bir fikir olabilir. Bu farklılık için bir balkon avizesi seçmekle işe başlayalım!

Uzun Yaz Geceleri için Balkona Avize

Balkonunuzu aydınlatmak istediğinizde çok farklı seçeneklerle karşılaşırsınız. Artık bu seçeneklere bir yenisi daha eklendi: Avize! Balkonunuzun dekorasyon stiline uygun olarak, bu stili tamamlayan balkonlar için avize modelleri dikkat çekiyor. Ahşap balkon takımları, balkonunuzdaki renkli tekstil ürünlerinin uyum sağlayacağı bu modeller, balkon lambası konusunda güzel bir bakış açısı da sunuyor.

Balkondaki diğer eşyaların tarzlarına ve üretim maddelerine göre bakır temalı, cam, metal ya da halatların kullanıldığı avize modelleri, balkonlara yeni bir ruh getiriyor. Avize ve sarkıtların sadece evin iç mekanlarında kullanılacağı anlayışından uzaklaşan bu yeni akımda siz de tarzınıza en uygun avize modelini seçerek balkondaki uyumu sağlayabilirsiniz. Uzun yaz gecelerinde balkonunuzdaki avizenin altında unutulmaz sohbetler yapabilirsiniz.

Açık Havanın Sürprizleri için Balkon Avizesi Seçimi

Balkonunuzda kullanacağınız avizeleri seçerken, estetik görünümlerinin ve tarzınıza uygun çizgilerin yanı sıra farklı özellikleri de dikkate almalısınız. Dışarıdaki toza ve hava koşullarına uygun bir avize seçmelisiniz. Kolay temizlenebilen, korunaklı bir balkon avizesi şık görünümü kadar kullanımı ile de sizi mutlu etmeli.

Dilediğiniz zaman kolayca temizleyebileceğiniz, tozunu alabileceğiniz bir balkon avizesi size kolaylık sunacaktır. Bunun dışında balkonunuzun genişliği, avizenin rengi ve deseni, kullanılan materyaller de balkon avizesi seçiminde size yol gösterir. Modern bir görünüme sahip ve balkon şartlarına uygun korunaklı bir avize en doğru seçim olacaktır.

Tasarım Stilinize Uygun Balkon Avizesi

Sizin tarzınız hangisi? Rustik, endüstriyel, minimal, bohem ya da klasik? Balkonda yarattığınız atmosfere göre balkon avizeniz de bu ortamı tamamlayan özelliklere sahip olmalı. Büyük ve renkli yer minderleri, püsküller, boncuklardan duvar süsleriniz var ise balkon avizeniz de bu özgür ve renkli bohem tarzdan izler taşımalı. Mat siyah ayaklı masa ve sandalyeler, metal sepetler balkonunuzdaki endüstriyel tarzın yansıması ise avizeniz için de bu ayrıntıları gözden geçirmelisiniz.

Düz renk minderleri olan bir bank, sade bir masa ve sandalyelerinizle minimal tarzınızı balkonunuza taşıdıysanız, avizeniz de bu sadeliğe uygun çizgilere sahip olabilir. Camın şeffaflığından ilham alan bir balkon avizesi sade tarzınızı tamamlar. Klasik ayrıntılardan vazgeçemiyorsanız, ailenizden kalan bir avizeyi elden geçirerek balkonunuza uygun bir aydınlatma olarak kullanabilirsiniz. Eğer tarzınız rustik çizgilere sahipse, halatlar, bakır materyallerden yapılmış bir avize, yaz mevsiminin sıcaklığını da taşıyan renklerle balkonunuzu aydınlatabilir.

Balkon aydınlatması için yeni fikirler ararken, avize seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz. Farklı modeller arasından evinize, balkonunuza en uygun modeli seçebilirsiniz. Bu modellerle birlikte farklı avize fiyatları konusunda da bilgi toplayabilir ve evinizdeki dekorasyon dönüşümü için gerekli hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Bu hazırlıklar için Engince Mobilya’nın farklı modelleri size sunduğu web sayfasını da ziyaret edebilir, istediğiniz avizeyi seçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here