Salonların Yeni Dekorasyonu İçin Zevkli Fikirler

Evinizde dekorasyon yapmak, yaşam alanınıza farklılık katmak anlamına gelir. Farklılık, insan hayatında her zaman her yaşta ve dönemde ihtiyaç duyulan bir olgudur. Çünkü farklılık değişimi getirirken, değişim de insana güç katar. Yaşam alanlarında değişim için günün en çok kullanılan alanlarından biri olan salonlarda dekorasyon önerileri ile işe başlayabilirsiniz. Kimi zaman yenilikçi kimi zaman pratik ve eğlenceli olan bu fikirlerden mobilyalardan aksesuarlara kadar her noktada seçim yapmak mümkündür.

Örneğin, salon alanı için değişiklik yapmak istediğinizde, desenli veya 3 boyutlu duvar kağıtları tercih ederek farklılık sağlayabilirsiniz. Bu değişimi kapsayan koltuk takımları, TV üniteleri ve sehpalar ile bambaşka bir alan oluşturabilir. Özelikle duvar kağıdı kaplamalarının mobilyalarınızla uyum sağlaması en önemli noktadır. Evinizi vitray cam veya filmli camlarla, yeni duvar boyaları, kartonpiyer, avize ve aydınlatma ürünleriyle yenileyebilirsiniz.

Mutfaklarda Hayata Fark Katan Değişim Önerileri

Bazen evin herhangi bir noktasında basit değişiklikler yapmak hayatınıza farklı bir anlam katabilir. Örneğin, mutfaklarda yaratıcı dokunuşlar özellikle ev hanımları ve yemek yapmayı seven kişiler için büyük fayda sağlar. Pratik bir şekilde yapılan bu işlemlerle tezgah, aydınlatma, lavabo, ankastre, beyaz eşya ve aksesuarlarınız yepyeni bir görsellik kazanacaktır. Mesela mutfak tezgahlarınızın yenilenmesi için değiştirmek yerine özel boyalar kullanarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Evyelerde bulunan inatçı lekeleri sadece karbonat veya sirke ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede pırıl pırıl bir mutfağa kavuşmuş olursunuz.

Özellikle mutfak dekorasyonunda önemli bir farklılık istiyorsanız, mobilya eklentileri yapabilirsiniz. Geniş alanlı mutfaklar için koltuklar, masalar ve farklı tasarımlarda yaratıcı dolaplar kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın mutfakta daha iyi ve severek vakit geçirmesi için model ve dekoratif biblolar gibi süslemeler kullanılabilir. Beyaz eşyalar ve ankastreleri inox renkli boyalar ile yenileyebilirsiniz. Hatta mutfak dolaplarında ve raflarda dahi boya kullanabilir, tezgah arası bordür uygulamaları yapabilirsiniz.

Yatak Odalarında Yapılabilecek En Özel Değişiklikler

Evin mutfak ve oturma odası gibi sık kullanılan bölümleri dışında en özel alanlarından biri olan yatak odalarında da değişimler önem taşır. Bunun için de çiftlerin ortak beğeni ve fikirlerini mutlaka dikkate almak gerekir. Eğer bekar yaşıyorsanız dahi dekorasyona odaklanarak bu özel alanı renklendirebilirsiniz. Öncelikli olarak mobilyalarınızla renk uyumu sağlayan duvar kaplamaları, ışıklandırma ve aksesuarlar seçmeniz gerekir. Dar alanlarda yer tasarrufu sağlamak içinse, dolap yerine sadece duvar askıları da kullanabilirsiniz.

Bazen duvarlarda leylak veya yeşil renklerde küçük dokunuşlar yapmak bile farklı bir görünüm ve yenilenme ile sonuçlanır. Küçük çerçevelerde resimler ve dekoratif duvar süsleri veya biblolar ile keyifli bir ortam sağlanabilir. Döşemelerde yumuşak zeminler ve soft renkler seçilmesi de odanıza konfor ve keyif katacaktır. Bu gibi birçok fikir evlerin her noktasında zevkle uygulanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here