Şehir hayatının keşmekeşinden biraz olsun sıyrılmak, dinlenmek, nefes almak ve yeşillikler içinde doğanın tadını çıkarmak isteyenlerimizin sayısı, eminiz ki çok fazla. Bir yanda çimlar arasına yerleştirilen bahçe oturma grubu ve ortama en çok yakışan konforlu bahçe sandalyesi modelleri; diğer yandan bahçe salıncaklarının eğlendiren ve dinlendiren etkisi… Tüm bunların insan psikolojisini yenileyen büyük bir etkisi vardır. Eviniz güzel bir bahçeye açılıyor ve hem kolay hem de güzel bir bahçe dekorasyonu gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Bahçe mobilyası modelleri ve çeşitli aksesuarlar ile bu isteğinizi hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Nereden başlamanız gerektiği konusu kafanızı karıştırıyorsa bahçe dekorasyonu için en temel fikirlerimize göz atabilirsiniz. 

Bahçe Oturma Grubu İle Yazın Keyfini Çıkarın!

Bahçe mobilyası denildiğinde akla en çok gelen modeller rattan ve bambudan üretilen ve artık klasikleşmiş mobilyalar oluyor. Evinizde sık sık misafir ağırlamayı seviyorsanız bahçe dekorasyonunuzda mutlaka bir oturma grubuna yer verin ve en keyifli sohbetlerinizi temiz havada gerçekleştirmenin keyfini yaşayın. Bahçe mobilyaları, hafif ve kolay taşınabilir özellikleri ile ön plana çıkarlar. Bahçe oturma grubu, model olarak çok fazla seçeneğin olmadığı ve renk konusunda yelpazenin dar olduğu ürünlerdir. Bu durum sizleri düşündürmesin çünkü konfor açısından en ideal ürünlerdir. Bahçelerde genel olarak kahverenginin tonlarına sahip bahçe mobilyası tercih edilmektedir. Kuralların dışına çıkacağınız bir renk tercihi yapmak istiyorsanız beyaz renk ürünleri tercih edebilir, farklı tarzda ve renkte birkaç bahçe sandalyesine de yer verebilirsiniz. 

Bahçe Salıncaklarının İnanılmaz Etkisi!

Bahçe salıncakları, yemyeşil bir bahçeye en çok yakışan ürünlerdir. Son yıllardaki popülerliği herkes tarafından bilinir. Yaz aylarının tadını güzel bir bahçe salıncağı ile çıkarmak, kendi evinizde tatil moduna girmenizi sağlayacak önemli etkendir. Eğer küçük bir bahçeniz varsa tek kişilik bir salıncak, doğru tercih olabilir. Tek kişilik salıncaklar, bireysel bir dinlenme alanı olmakla birlikte, kış mevsiminde balkonunuzda da kullanabileceğiniz ürünlerdir. Aksine, bahçeniz büyük bir alana sahip ise arkadaşlarınızla sohbete devam edebileceğiniz iki veya üç kişilik salıncakları tercih edebilirsiniz. Alışverişinizde dikkat edeceğiniz en önemli faktörlerden biri, salıncağın olumsuz hava koşullarına dayanıklı olmasına özen göstermenizdir. Her ne kadar yaz mevsiminde kullanılan ürünler olsa da ani hava değişimlerinden etkilenmemesi, salıncağınızın kullanım ömrünü uzatır. Diğer yandan bahçe oturma grubunuza uyumlu bir salıncak tercihi yapmak, bahçe dekorasyonunuzu kusursuz hale getirmenize yardımcı olur.

Rengarenk Çiçeklere Bahçenizde Yer Açın!

Bir bahçe dekorasyonu sadece bahçe mobilyası, bahçe sandalyesi veya bahçe salıncakları ile bitmemeli. Yeşil çimler arasında küçük bir çiçek köşesi yapabilirsiniz. Doğrudan toprağa ekeceğiniz çiçekler veya saksı çiçekleri ile bahçenizi rengarenk bir görünüme bürüyebilirsiniz. Bahçe dekorasyonlarına en çok yakışan bir diğer fikir ise duvarlara monte edeceğiniz birkaç raf ile güzel bir saksılık oluşturmaktır.

Kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiniz bahçe dekorasyonuna farklı fikirler dahil edebilirsiniz. Çimlerin arasında küçük patika bir yol, rattan bir bahçe mobilyası yerine ahşaptan yapılmış masa ve sandalyeler, belki bir kamelya, değerlendirmeye alabileceğiniz dekorasyon fikirlerinden sadece birkaçı. Kişisel zevklerinizi ve yeteneğinizi ortaya koyacağınız bir dekorasyonu ön plana çıkarmak, bahçenizden daha fazla keyif almanızı sağlar. Üstelikte her ihtiyaç duydunuzda bahçe mobilyası modellerinizde dinlenmek bulunduğunuz ortamın size ait olduğu hissini bol bol yaşatır. Bahçenizi pratik bir şekilde dekore etmek istiyorsanız kalite standartlarına uygun birbirinden güzel bahçe mobilyalarına Engince Mobilya farklı ile sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here