Renkler sadece doğayı değil evleri de güzelleştirir. Üstelik renklerin insanlar üzerinde pek çok olumlu etkisi olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle dekorasyonlarınız da cesur olun ve mobilyalarınızı renkli seçmekten korkmayın. Kendinizi, renklerin yenileyici etkisine bırakarak evinizde daha huzurlu olabilirsiniz. Örneğin; günün stresiyle işten eve döndüğünüzde, sarı tonlara hakim koltuk renkleriniz size enerji vererek deşarj olmanızı sağlayabilir. Ya da mavi beyaz kombinle tasarlanmış mobilyalarınız evinize huzur yayarak size sakin bir atmosfer sunabilir. Renklerin pozitif enerjisine kucak açın; tek renk ve koyu kombinler yerine, renkli mobilya kombinleriyle baharı 4 mevsim evinize davet edebilirsiniz. Renklerin gücü kullanılarak tasarlanmış birbirinden şık ve yenilikçi mobilyalarla dekorasyonunuza hareket ve eşsizlik katabilirsiniz.

Renklerin Ahengine Mobilyalarınız Da Katılsın

Salonunuz ve oturma odanız için dekorasyon zevkinize uygun renk ve tasarımda konforlu koltuklar seçebilirsiniz. Renklerin mutluluk verici etkisi ve konforun birleştiği koltuklarınızda mükemmel zamanlara imza atabilirsiniz. Tekli koltuklarınızı, genel mobilya rengi ile uyumlu fakat daha canlı bir renkte alabilirsiniz. Son dönemin gözde mobilyası berjerler ile evinize cool dokunuşlar eklemeniz de mümkün. Renk skalası geniş olan üstelik puantiyeli ve desenli seçenekleriyle göz dolduran berjerler ile evinizde sıra dışı ve etkileyici dokunuşlar yapabilirsiniz. Örneğin turuncu tonlarda bir berjer seçerek evinize güçlü bir enerji ve neşe yayabilirsiniz.

Yemek odası takımınızda, tasarımı ve renkleriyle özgün tarzınızı yansıtan renkli sandalyeler seçerek ortama fresh bir hava katabilirsiniz. Yemek odası modelinizde, bench modelleri tercih ederek son mobilya trendini yakalayabilir, rengârenk bench şıklığı ile yemek masası takımınızın tasarımına vurgu yapabilirsiniz. Ayrıca her an her yerde dekora eklenme kolaylığı olan pufları dekorunuza dâhil edebilirsiniz. İstediğiniz odaya ekleyerek hem işlevselliğinden hem de rengarenk pufların enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Mobilyanızda Seçtiğiniz Renkler Cesaretinizi Yansıtsın

Renkli mobilyaları seviyor ama cesaret edemiyor musunuz? Evinizin uyumsuz bir dekorasyona bürünmesinden mi korkuyorsunuz? Bunlar renk kombinleriyle aşılacak konular, içiniz rahat edebilir.

Seçtiğiniz renk tonlarıyla evinizde dengeyi yakalayabilir hem renkli hem gözü yormayan dekorasyona ulaşabilirsiniz. Mesela koyu tonun hâkim olduğu ortamlarda, dekora kırmızı mobilyalar eklemek, göz yoran değil çarpıcı bir kombin olur. Örneğin; hardal sarı ve haki yeşil öyle uyumludur ki tüm koltukların aynı renk olmasından daha şık bir dekor yaratabilir. Yani uyumlu olmak demek her şeyin aynı renkte olması demek değildir. Öncelikle bu fikrin baskısından kurtulmanız gerekecek. Aşırı tezat olmadıkça her rengin birbiriyle uyumlu bir tonu olduğunu ise sıklıkla hatırlamanız cesaretini artıracaktır. Sonrasında ise sevdiğiniz renkleri düşünüp mobilyalarınızı da hayal ederek ne istediğinizi tam anlayabilir, mobilya tarzınıza kolayca karar verebilirsiniz.

Hem Renkli Hem Asil Mobilyalar

Mobilyalarda sadece koyu tonların asaleti yaydığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Renklerin tek bir yüzü yoktur. Renklerin tonları dekorasyonlarda bambaşka etkiler yaratmanızı sağlar. Zeytin yeşili ve toprak renkleriyle kombin edilmiş bir mobilya dekoru doğaya has bir uyum sağlarken ortama dinginlik ve huzur verir. Ama zümrüt yeşil bir koltuk seçtiğinizde asil, ağır ve şık bir kombinin kapıları aralanır. Her rengin, asil duruşa hizmet eden bir tonu mutlaka vardır.

Gök mavi daha sade etkiler yaratırken kobalt ya da çivit mavi size ihtişamı vadeder. Artık size düşen dekorasyon tarzınızı belirlemek ve sevdiğiniz renklere de mobilyalarınızda korkmadan yer vermek.

Renklerin ihtişamını mobilyalarla buluşturan Engince’de birbirinden şık ve modern renkli mobilyalar sizi bekliyor. Hemen Engince web sitesini ziyaret edip tüm ürünlere bütçenizi yormayacak fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here