Kitap okumanın vermiş olduğu hazdan vazgeçemeyenlerin en büyük ortak noktası, güzel ve göze çarpan bir kitaplığa sahip olmalarıdır. Öyle ki pek çok kitapsever, kitaplık modelleri ile ev dekorasyonlarını kusursuz bir şekilde tamamlamayı bilir. Günümüz modasına uygun şekilde üretilen modern kitaplıklar hem kitaplarınız hem de minimal aksesuarlarınız için ideal bir alan oluşturmaya devam ediyor. Tarzınıza uygun bir kitaplık köşesi hazırlamayı düşünüyorsanız tüm alternatifleri değerlendirip, dekorasyonunuza dahil edeceğiniz birbirinden farklı kitaplıklara anında sahip olabilirsiniz.

Ağaç Görünümlü Kitaplık Modelleri

Yeşil doğanın baş kahramanı olan ağaçlar, modern kitaplık modellerinin en gözde tasarımları olmayı başardı. Son yıllarda yoğun ilgi gören bu özel tasarımları dilerseniz ayaklı olarak, dilerseniz duvara monte ederek kullanabilirsiniz. Her iki alternatifin de bulunduğu ağaç görünümlü kitaplıklar, sağa ve sola uzanan dalları sayesinde geniş bir kitap yerleştirme alanlarına sahiptir. Genellikle genç odası dekorasyonlarında yenilikçi bir tasarıma dönüşür.

Üçgen Kitaplık Modelleri

Ayakları metal malzemeden üretilen ve üçgen tasarımı ile farklı boyutlardaki rafların yer aldığı bu özel mobilyalar, kullanıcı ihtiyacına cevap verir. Aynı zamanda dekoratif açıdan ev dizaynına eşlik eder. Eviniz için ekstra bir kitaplığa ihtiyaç duyuyorsanız en iyi alternatiflerden biridir. Üçgen kitaplıklar, modern kitaplık çeşitlerinin son yıllardaki en popüler ürünleridir. Salon ve genç odası dekorasyonlarına oldukça yakışır ve sadece kitaplar için değil, aksesuar kullanımı için sık sık tercih edilir.

Geometrik Duvar Kitaplıkları

Duvara monte edilebilen; kare ve üçgen gibi geometrik tarza sahip olan kitaplık modelleri, dekoratif açıdan kullanılabilecek enteresan kitaplıklar arasındadır. Hem genç odası hem de salonlarda rahatlıkla yer verilebilir. Özellikle son yıllarda yuvarlak tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Geniş bir alana sahip olmasa da sadece okunacak kitapların ayrıldığı bir alana sahip olmak isteyenlere hitap eder. Ayrıca küçük odalar ve salonlar için ideal bir kullanım sunarak, alandan tasarruf etmenizi kolaylaştırır.

Geniş Salonlar İçin Duvar Kitaplıkları

Modern salon dekorasyonlarında yer verilen geniş rafların yer aldığı duvar kitaplıkları, evinize kütüphane havası dahil edebileceğiniz en iyi fikirlerden biridir. Genellikle salonun en uygun duvarına geniş rafların yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen kitaplıklar, evinizin atmosferini sıcak bir görüntü ile tamamlamanıza yardımcı olur. Kitaplığın kullanıldığı alan, küçük bir berjer ve iyi bir aydınlatma ile ideal bir okuma alanına dönüşebilir. Dilerseniz duvara uzun raflar monte ederek, dilerseniz duvar ölçülerine uygun özel konsept kitaplıklar ile bu fikri kolayca hayata geçirebilirsiniz.

Asimetrik Kitaplık Modelleri

Asimetrik kitaplıklar, son trend kitaplık modelleri arasında dikkat çekici tarzları ile kullanıcılardan tam puan alan ürünlerdir. Standart kitaplık modellerini anımsatan ancak raf alanlarının farklılaştığı bu özel tasarımlar ile birbirinden farklı kitap boyutlarını kolayca yerleştirebilirsiniz. Öğrenci kullanımına uygun gibi görünen asimetrik kitaplıklar, son trend renkleri ve tasarımları ile salon dekorasyonlarında da rahatça yerini alabiliyor.

Modern Kitaplık Modellerinde Son Trendler

Mobilya modasının her yıl değişmesi, kitaplık modellerinde de değişim meydana getirdi. Modern kitaplıklar; renk, tasarım ve kalite açısından geniş bir yelpaze sunmaya başladı. Bu durum, her kullanıcı için ideal kitaplıklara ulaşmayı oldukça kolaylaştırdı. Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen ceviz tonları, son dönemin de en çok tercih edilen renkleri olmaya devam ediyor. Siyah metal ayakların eşlik ettiği cevzi tonlarının yanı sıra her rafı farklı renkler ile tasarlanan kitaplıklar da bulunduğu ortama hareketlilik katmaya yetiyor. Beyaz ve kahverenginin de sık sık yer aldığı modern kitaplık modellerinde dilediğiniz rengi ve tasarımı kolaylıkla bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here