Yaşam alanlarında ayrıntılardaki şıklığı tamamlayan unsurlardan birisi de mekanın tarzını yansıtan kullanıldığı alanda dekoratif bir dokunuş yaratan lambader modelleri. Gözü yormayan aydınlatması aynı zamanda estetik görünümleri ile yaşam alanlarını güzelleştiren lambader seçenekleri, evin her yerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Salonlarda, TV ünitelerinin yanında, oturma odasında köşelerde, yatak odalarında yatağın karşısındaki duvarda dekoratif görünüşleriyle kendisine yer buluyor.

Lambader Modelleri ile Ayrıntılardaki Şıklık

Yaşam alanlarının dekorasyonunda günümüzde sıklıkla kullanılan lambader modelleri, farklı malzemelerden yapılan ayak bölümü ve başlık bölümünün estetik birleşimi ile mekanlarda sihirli bir dokunuş bırakıyor. Bu dekoratif ürünler küçük odalarda kullanıldığında, az yer kaplamasından dolayı, kullanım rahatlığı sunuyor. Açık renk mobilyalarla kullanılan ahşap ayaklı ürün seçeneklerinde çarpıcı turuncu, sarı gibi renkli lambader başlıkları uyumlu bir birliktelik oluşturuyor. Pastel tonların durgun havasını canlı renklerle birleştirerek dinamik bir görsellik yaratılabiliyor. Dar mekanlarda açık renk başlık ve ahşap ayaklı modeller kullanıldığı alanda ferah etki yaratırken ahşabın doğal sıcaklığını hissettiriyor. Ahşap ayaklı tasarımlarda ayakların orta bölümünde yer alan çiçeklik alanı bulunan tasarımlar da işlevselliği ile dikkat çekiyor. Bu fonksiyonel tasarımlar, oturma odalarına doğanın sımsıcak enerjisini taşıyor.

Ortamın Enerjisini Özgün Tasarımlarla Dengele

Salonların aydınlatmalarında kullanılan dekoratif lambader modelleri, ortamın enerjisini dengelemek için kullanılan unsurların başında geliyor. Salonlarda yer alan mobilyalardaki sert tasarımlar, köşeli kısımlar söz konusu ise bu etkiyi azaltmak için yuvarlak ya da silindir başlıklı olan modeller seçilmeli. Böylelikle ortamdaki mobilyaların sertlik yaratan etkisini yumuşatarak estetik bir görsellik sağlamak mümkün. Geniş, gösterişli klasik tarzda dekore edilmiş bir salon için ise ahşap oymalı ayaklar ve koyu renk başlıklar uygun olacaktır.

Minimal Şıklık için Geometrik Tasarımlar

Modern minimal tarza sahip salon tasarımlarında açık renk koltuk takımları ile kombin oluşturabileceğiniz geometrik çapraz ayaklı, ikonik tasarımlı başlıklarla özgün modelli lambader seçenekleri estetik bir uyum sergileyecek. Bu tarz mekanların dekorasyonunda siyah, gri renk tonlarındaki başlık seçenekleri de çarpıcı bir şıklık yaratacaktır. Üçgen ahşap ayaklı ve büyük başlıklı lambader tasarımları modern minimal tarzın sade ve basit görüntüsü ile görsel bir bütünlük oluşturacak. Bu tarz dekorasyon stiline sahip mekanlarda; açık renk mobilyalar toprak ya da mor tonlarındaki perdelerle kombin yapıldığında lambader başlığının da bu renklerden seçilmesi minimal şıklığın en tarz yansımasını oluşturacak.

Berjer modellerinin yanına konulabilecek ahşap ayaklı raflı tasarımları olan lambader modelleri ise günün yorgunluğunu attığınız kahve keyfi anlarında size eşlik edecek. Birden çok rafa sahip bu işlevsel modellerin ayaklarında yer alan raflara kahve fincanınızı koyabilir, kitabınızı dizebilir, dilerseniz dekoratif objelerle estetik bir görsellik yaratabilirsiniz. Lambader başlığında kullanılacak yeşil, açık mavi, kırık beyaz gibi tonların sakinleştirici etkisi ortamı aydınlatırken aynı zamanda pozitif bir enerji ile rahatlama hissi yaratır. Böylelikle bir berjer bir de bu özel tasarım modellerle ile salonunuzda kendinize özel bir alan yaratabilirsiniz.

Doğanın Renkleri ile Yatak Odalarında Huzurlu Bir Dokunuş

Yaşam alanlarının her yerine dekoratif görüntüsü ile ayrıcalıklı bir estetik katkı sunan modeller, yatak odalarında da rahatlıkla kullanılabilir. Odanın stiline uygun bir model, yatak odasında huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Yeşil, açık mavi tonlarındaki renkler sakinleştirici etkisi ile yatak odası için uygun bir seçim olabilir. Son zamanların trendi ahşap ayaklı, geniş renkli başlıklı bir lambader, yine aynı tonlardaki abajurla birlikte kullanılabilir. Yatak odası dekorasyonunda diğer bir yöntem ise odada bulunmayan renklerden bir lambader seçimi olabilir. Yatağın karşı duvarındaki köşelerde yer verebileceğiniz lambader modelleri diğer dekoratif öğelerle bütüncül bir şıklık yaratacaktır. Bütün bu görsel estetiği kusursuz tasarımlarla tamamlamak, ilham veren detayları görmek ve lambader fiyatlarını incelemek için Engince’nin web sitesini ziyaret edebilir, dekoratif ürün seçenekleri ile ayrıntılardaki şıklığa avantajlı kampanyalarla sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here