Mobilyalar, bir evin karakterini ortaya koyan en önemli parçalardır ve mutlaka her evin gözle görülür bir enerjisi vardır. Koltuk takımının tarzı ve duruşu, yatak odası takımının tasarımı, yemek odası takımının fonksiyonel özellikleri, o evin ruhu hakkında net bilgiler verir. Mobilya modası göz önüne alındığında, her yıl yenilenen ve zenginleşen mobilya modellerine bazen yetişmek mümkün olmayabiliyor. Bir önceki yılın renk ve tasarımları, bir sonraki yıl için geçerliliğini kaybedebiliyor. Böylesine hızlı değişen ve gelişen mobilya sektöründe 2021 yılında neler değişti? Hangi mobilya tasarımlarına öncelik tanındı? Renk konusunda nasıl bir değişim meydana geldi? 2021 yılının son aylarını yaşadığımız şu dönemde, rehber niteliğinde bir içerik ile karşınızdayız. Son zamanlarda dekorasyonunuzda değişikliğe gitmek istiyor ancak mobilya seçiminizi nasıl yapmanız gerektiği konusu sizleri düşündürüyorsa içeriğimize göz atabilirsiniz.

2021 Mobilya Modasında Radikal Değişimler!

2021 mobilya modası, 2020 yılının devamı niteliğinde gerçekleşti. Pandemi nedeniyle sağlık ve hijyenin önem kazandığı, sevdiklerimizle temasın azaldığı bir dönem geçirmek, evlerde geçirdiğimiz zamanlarda artış olması gibi nedenler, doğaya olan özlem duygusunu da beraberinde getirdi. Bu durum genel ev dekorasyonlarında radikal bir değişimin yaşanmasını sağladı. Artık pek çok kişi, evinde doğanın sıcaklığını ve sadeliğini hissedebileceği bir dekorasyon düzenlemesine gitti. Fazla mobilyalar ve aksesuarları bir kenara koyup, sadece konforun ve ferahlığın ön planda olduğu dekorasyonlar tercih edildi. Böylece 2020 – 2021 mobilya modasında ahşap malzemelerden üretilen ürünler, yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Yemek masaları, oturma grupları, yatak odası takımları başta olmak üzere her mobilyada kullanılan ahşap malzemeler, bahçe dekorasyonları için de ideal bir kullanım sağlamaktadır. Özellikle bahçe mobilyalarında ahşap, rattan ve bambunun doğallığına yer verip, evinizin konforundan uzaklaşmadan keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir alana sahip olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Diğer yandan chesterfield koltuk takımları, yıllardır kaybetmediği yoğun ilgiyi hala sürdürse de biraz sekteye uğradı diyebiliriz. Artık daha modern, daha sade ve rahat oturma grupları tercih ediliyor. Rustik ve İskandinav tarzının hakim olduğu ve ahşabın ön planda yer aldığı ev dekorasyonları, modern mobilyalar ile daha kolay hayata geçirilmekte… Mobilya modasında durumlar biraz tersine dönmüş gibi görünse de belli başlı durumlarda hiçbir değişiklik olmadı. Örneğin; yatak odası mobilyalarında bu yıl da country takımlar yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Beyaz rengin hakim olduğu country yatak odası takımları ile sade bir oda dekorasyonu gerçekleştirmek isterseniz hem bu yıl hem de diğer yıllarda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz zamansız bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Sıcak Renklerden Doğan Keyifli Yaşam Alanları

Pantone tarafından 2021 mobilya modasının renkleri, canlı sarı ve ultimate grisi olarak belirlendi. Bu iki rengin tonlarını hemen hemen her mobilyada görmek mümkün hale geldi. Özellikle oturma gruplarında pastel renklere yer verilmesi, ortaya sadeliğin ve zarafetin ön planda olduğu dekorasyonların çıkmasını sağladı. Beğendiğiniz mobilya tasarımını farklı renklerde ve kumaşlarda tercih edebileceğiniz pek çok model bulunuyor. Keten, kadife, şönil ve nubuk kumaşlar, 2021 yılının en çok kullanılan kumaş türleri oldu. Tercihinizi kolay silinebilen, antibakteriyel ve leke tutmayan kumaşlardan yana kullanmak, uzun ömürlü mobilyalara sahip olmanızın önünü açar. Mobilya modasını yakından takip etmek ve doğanın izlerine evinizde yer açarken kaliteden asla ödün vermemek için Engince Mobilya’da yer alan sayısız mobilya seçeneğini değerlendirebilirsiniz. 2021 mobilya modasının benzersiz tasarımlarını bulabileceğiniz en doğru adrestesiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here