Geride bıraktığımız 2020 yılının zorlu ve yorucu etkisini bu yıl da hissetmeye devam ediyoruz. Bu sürecin devam etmesi, yaşam şeklimizde genel bir değişim yarattı. Daha bireysel düşünmeye başladık ve hala kendi içimize döndüğümüz bir dönemin içindeyiz. Sürecin böyle ilerlemesi, evlerde geçirilen zamanları arttırdı ve haliyle önceden severek düzenlenen ev dekorasyonunda da değişim meydana getirdi. Bu değişim; doğallıktan, sadelikten, daha fazla konfordan yana oldu. Dekorasyondaki renkler değişti, biraz daha ferah ve geniş görünüm elde etmek için aynalar dahil edildi. Dekoratif ürünler arasındaki abajurlar ve raflar başta olmak üzere ev dekorasyonunda doğal malzemelerin rolü arttı. 2021 yılının ortalarına gelmişken, bu değişimi siz de yaşam alanınıza yansıtmak istiyorsanız yaz renklerini doğru kullanarak hem şık hem de doğallıktan yana bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz. 

Ev Dekorasyonunda Fonksiyonel Mobilyalar

Her dönem tercih edilen fonksiyonel mobilyalar, bu yıl biraz daha ilgi görmeye başladı. Özellikle yaşam alanınızda minimalist bir görünüm elde etmek istiyorsanız rahat bir köşe koltuk ile işe başlayabilirsiniz. Ferah bir alan yaratmak, önceliğiniz ise açık tonları kullanabilirsiniz. Küçük aksesuarlarınızda zıt renkler kullanarak iyi bir uyum yakalayabilirsiniz. 

Salon dekorasyonunuzda, uzanabileceğiniz bir alana da sahip olmak istiyorsanız koltuklarınızı yatak pozisyonuna geçebilen mobilyalardan seçebilirsiniz. Fonksiyonellik bununla sınırlı kalmamalı diyenler için teknolojiye ayak uyduran mobilyalar bulunuyor. Oturduğunuz yerden telefonunuzu şarj edebileceğiniz ya da ses sistemi ile müzik dinleyebileceğiniz özelliklerin dahil edildiği koltuk takımlarını ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. 

Dekoratif ürünlerinizin sayısını az tutup, yaşam alanınızda sadeliğe daha fazla yer açabilirsiniz. Örneğin; yatak odanız yeterince geniş ise ayaklı bir ayna kullanmak iyi bir fikir olabilir. Salonda uzanıp kitap okumak en büyük keyfiniz ise duvarlara birkaç raf dahil ederek kitaplarınıza yer açabilirsiniz. Bu sayede güzel bir kitaplık görünümü de elde etmiş olursunuz. Kitap okuduğunuz köşenizi ise dekorasyona uyum sağlayan bir abajur ile tamamlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi büyük ve sadece salonlar için geçerli değil. Yatak odası ve antrenizde sıcak ve göz yormayan bir aydınlatma kullanabilirsiniz. 

Doğal Malzemeler 

Doğal malzemelerin hayatımızda her daim önemli bir yeri olduğu doğrudur ancak bu yıl doğanın izlerini evinde daha fazla görmek isteyenlerin sayısı arttı. Özellikle ahşap malzemelerden oluşan bir görünüm elde etmek isteyenler; yemek masasında, sandalyelerinde ya da çeşitli dekoratif ürünlerinde ahşaba yer veriyor. Siz, biraz daha farklı düşünüp, ahşap çerçeveli aynaları değerlendirmeye alabilirsiniz. Böylece evinizde eskiye dönüşün izlerine yer verebilirsiniz. 

Doğal malzemeleri kullanabileceğiniz mobilyalar bunlar ile sınırlı değil. Bahçe dekorasyonlarında kullanılan rattan masa ve sandalyeler, havanın tadını çıkarırken sizlere eşlik edecek hem doğal hem de sağlıklı ürünlerdir. Bahçe duvarına kullanacağınız birkaç raf ile çiçekleriniz veya aksesuarlarınız için yer ayırabilir, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Canlı ve Sıcak Renkler

Evinizin tarzını baştan sona değiştirmek ve tüm kalıplarınızı yıkmak istiyorsanız güzel bir haberimiz var. Canlı renkler, bu yılın esas renkleri. Özellikle ultimate gri ve sıcak sarı tonları ile trendlere uygun bir ev dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Pandemi sürecini sürekli evlerde geçirmek, daha canlı renklerin de hızlı ve kolay bir şekilde hayatımıza girmesini sağladı. Güneş ışığını evinizde hissetmek için sıcak sarı tonlarını kullanmak, en iyi tercihlerden biri. Eğer açık tonlarda bir mobilyanız varsa sarı bir aydınlatma sağlayan abajurlar kullanarak ortamı dengeleyebilirsiniz. Diğer dekoratif parçalarınızın renklerini ve tarzlarını da son trendlere uygun tercih etmek, uyumlu bir dekorasyona imza atmanızı kolaylaştıracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here