İçimizi ısıtan sıcak bir yaz mevsimi, son günlerde yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Bir bahçeye sahip olanlar ise klasikleşen bahçe dinlenme alanlarını tekrar hayata döndürmeye başladı. Bu dönemlerde en çok ilgi gören ürünler ise, her zamanki gibi bahçe sandalyesi modelleri oldu. Bahçe sandalyesi seçiminde malzeme ve dayanıklılık kadar önemli olan başka noktalar da bulunabilir. Bunlardan biri kullanılacak olan zeminin özelliğidir. Bahçe zemininize uygun tercih edeceğiniz bahçe sandalyeleri, hem dekoratif açıdan doğru bir görüntü sunar hem de zemine uygunluğu ile kullanım ömrü uzar. Şunu belirtmemizde fayda var; seçenekler arasında birbirinden farklı fiyatlara sahip olan sayısız bahçe için sayısız sandalye modeli bulunur. Bahçe sandalyesi fiyatları, her bütçeye kolaylıkla hitap eder ve bu özellikleri sayesinde modeller arasından beğenilen ürünlere hızlı şekilde sahip olmak mümkündür. Siz de toprak ve beton zemine en uygun ideal bahçe sandalyelerini inceleyerek, yaşam alanlarınız için doğru seçimi yapabilirsiniz.

Rattan Sandalyeler

Rattan sandalyeler, dayanıklılığı ile bahçelerde en sık gördüğümüz modellerin başında yer alır. Uzun süre konforlu bir şekilde oturmaya uygun olan rattan bahçe sandalyesi modelleri, hem toprak hem de beton zeminler için en iyi alternatifler arasındadır. Her türlü hava şartlarına uygun olması, rattan bahçe sandalyesinin tercih edilme oranını arttıran bir özelliktir. Tek başına konforlu bir oturum sunan bu ürüne, dilerseniz takım halinde de sahip olabilirsiniz. Bakımı kolay ve uzun yıllar dayanıklı bir ürün arıyorsanız, bahçe için sandalye tercihinizi rattan modellerden yana kullanabilirsiniz. Böylece yaz mevsiminde bahçeniz, kış mevsiminde ise balkonunuz için doğru bir seçim yapmış olursunuz. Rattan sandalyeler, bahçe sandalyesi fiyatları arasında ortalama bir etikete sahiptir. 

Katlanabilir Sandalyeler

Hiçbir zaman modası geçmeyen katlanabilir sandalyeler, hem beton hem de toprak zemine sahip bahçelere kolay uyum sağlayan modellerin başında gelir. Bu tarz bir bahçe sandalyesini, katlanabilir özelliği sayesinde dilediğiniz zaman bahçe sınırlarından dışarı çıkarabilir; kampta, piknikte, kısacası dilediğiniz her açık alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahçe sandalyesi modelleri arasında en kolay taşınabilir ürünlerin başında gelirler. Siz de iskeleti oldukça sağlam olan bu katlanır sandalyelerden birkaç adet edinerek, kalabalık arkadaş gruplarınızı rahatça ağırlayabilirsiniz. Bahçe için sandalyeleriniz arasına birkaç tane katlanır sandalye dahil ederek, oturum alanınızı genişletebilirsiniz. Katlanabilir sandalyeler arasında kumaş ile tasarlanmış olanları ya da ahşaptan üretilenleri tercih edebileceğiniz sayısız seçenek bulunur. Katlanır sandalyeler, diğer bahçe sandalyesi fiyatları ile karşılaştırıldığında ise daha uygun etiketlere sahiptir. 

Armut Puflar

Armut koltuklar, yaz mevsiminin en konforlu oturma alanları ve her bahçede olması gereken ürünlerdendir. Tam olarak bir bahçe sandalyesi formunda olmasalar da, en ideal oturma alanlarından birini oluştururlar. Üstelik armut koltuklar arasında diğer bahçe sandalyesi tasarımları gibi sayısız renk ve tasarım seçeneği de bulunur. Hali hazırda bir bahçe dekorasyonunuz olabilir ve yeterli sayıda bahçe sandalyesi modellerinizin olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Yine de, armut pufların rahatlığını mutlaka deneyimlemelisiniz. Hem beton hem de toprak zemin için en ideal oturma alanları olan armut puflar, yaz mevsimine yakışan renkleri ve tasarımları ile kendinizi bırakabileceğiniz oturum alanlarına sahiptir. Öyle ki, saatlerce yerinizden kalkmak istemeyebilirsiniz. Armut puflar, yalnızca bahçeniz için bir sandalye alternatifi değildir. Aynı zamanda havalar soğumaya başladığında; oda, salon veya balkonunuzda da rahatça kullanabileceğiniz ürünlerdir. Armut puflar, bunun yanı sıra diğer bahçe sandalyesi fiyatlarına göre oldukça uygun etiketlere sahiptir. 

Ferforje Sandalye

Bahçe sandalyesi denildiğinde akıllara çok fazla seçenek gelse de, sizler için bu yazımızda toprak ve beton zemine en uygun modellerden birkaçını sıraladık. Bunlar dışında daha farklı bir bahçe sandalyesine ihtiyacınız bulunuyorsa, ferforje sandalyelerin dayanıklı ve sağlam tasarımlarından yana tercihte bulunabilirsiniz. Ferforje sandalyelerin tek dezavantajı, hava koşullarıdır. Diğer bahçe sandalyesi modelleri gibi bakımının kolay olduğunu söyleyemeyiz. Olumsuz hava şartlarına maruz kalmaları durumunda demirler deforme olabilir. Bu sebeple belli dönemlerde bakımı ile mutlaka ilgilenilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, paslanmış ve yıpranmış kötü görünümlü ferforje sandalyelere sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak bakımı ile ilgilenilmiş ferforje sandalyeler ise, bahçenizin en şık oturma alanlarından biri haline gelir. Kısacası ferforje sandalyeler, toprak veya beton zemine sahip bahçenizde bahçe sandalyesi olarak rahatça kullanabileceğiniz bir modellerdir. Katlanır sandalye başta olmak üzere diğer bahçe sandalyesi fiyatlarına göre biraz yüksek etiketlere sahiptir. 

Sizler de bahçe için sandalye arayışınızı en hızlı ve en doğru şekilde yapmak için Engince Mobilya’nın sayısız seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here