Salon ve oturma odası dekorasyonlarının baş müdavimlerinden olan koltuklar; gün içerisinde misafirlerinizi ağırladığınız, yeri geldiğinde uzanıp TV seyrettiğiniz ve günün yorgunluğunu dinlendirdiğiniz vazgeçilmez eşyalar arasında. Koltuk takımı seçiminde estetik detaylar kadar konfor unsuru da büyük bir önem taşıyor. Kişisel ihtiyaçlarınıza uygun mobilya gruplarını seçerek yuvanızda özgün, yenilikçi ve modern bir dekorasyon konsepti elde edebilirsiniz. İşte ev stilinizi ve ihtiyaçlarınızı yansıtan dekorasyon önerileri karşınızda!

Sezona Damgasını Vuran En Trend Modern Koltuk Takımı Modelleri

Dekorasyon dünyasının yenilenmesine paralel olarak çeşitlilik kazanan modern koltuk takımı seçenekleri; renk, doku, malzeme kalitesi ve saklama çözümü gibi farklı özellikleriyle her ihtiyaca uygun cevap veriyor. Kadife dokular, avangart tasarımlar, chester esintileri, nötr çizgiler ve soft renkler son yılların en favori tasarımlarından birkaçı. Albenisi yüksek tasarımlarıyla gösterişli evlere göz kırpan kadife kumaşlı modeller, gold ve bakır gibi metalik ayak detaylarıyla salonlarınızda ihtişamlı bir duruş bırakıyor.

Klasik ve modern stil kombinasyonundan oluşan avangart koltuk takımı çeşitleri, deri kumaş eklemeleri ve göz alıcı renk konfigürasyonları sayesinde genellikle geniş alanlı misafir odalarının vazgeçilmezi oluyor. Evinizde ışıltılı parçalara yer vermeyi seviyorsanız avangart koltukları, kristal avizelerle, kadife perdelerle ve büyük mermer sehpa eklemeleriyle tamamlayarak göz alıcı bir ev ambiyansına başlangıç yapabilirsiniz.

Her eve yakışan chester tarz koltuklar ise kullanışlı modülleriyle daha çok minimal seçimler yapmayı sevenlerin ilgisini çekiyor. Küçük ama mekanın odak noktası olabilecek çok yönlü bir koltuk arayışındaysanız chester tasarımlar tam size göre.

Alan Tasarrufu Kazandıran Üçlü Koltuk Yerleşimi

Evinizin salon ve oturma odası gibi bölümlerinin dar olmasından yakınıyorsanız koltuk takımı seçiminizde birtakım hususlara dikkat etmeniz de yarar var. Üçlü formda olan L tipi veya köşe takımı şeklinde olan mobilya tasarımları, küçük mekanlar için büyük kurtarıcı. Üstelik bazı modellerde ihtiyaç anında büyütülebilecek modül eklentileri de yer alıyor.

Dokuları ve hafif kompakt yapılarıyla göze çarpan tekli koltuk seçenekleri de alan tasarrufu konusunda tercih edebileceğiniz parçalar arasında. Örneğin: Çalışma odanızda veya salonunuzun bir köşesinde bu tarz tekli tasarımları küçük bir sehpa, lambader ve koltuk şalı eşliğinde tamamlayarak kendinizi dinlendirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

Küçük Detaylarla Büyük Şıklık Etkisine Hazır Olun

Kaliteli malzemelerden tasarlanan koltuk takımı seçeneklerini doğru dekorasyon unsurlarıyla kombine ederek yaşam alanlarınızda şık ve kusursuz bir görünümün önünü açabilirsiniz. Ev stilinize uygun tercih edebileceğiniz berjer, perde, konsol, halı, TV ünitesi, yemek masası gibi diğer mobilya eklentileri koltuklarınızın estetik duruşunu tamamlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca dekorasyon dizaynında lambaderler, kanvas tablolar, makrome süsler, otantik vazolar, biblolar ve şamdanlar gibi küçük dekorasyon ürünleri de büyük bir rol sahip.

Büyük mobilya parçalarınıza uygun tarzda seçeceğiniz küçük dekorasyon objeleriyle salonunuzun şıklığını bir adım daha öne çıkartabilirsiniz. Konsol önündeki uzun bir cam vazo içerisine ekleyeceğiniz renkli floral çiçeklerle ortamın havasına enerjik bir dokunuş katabilirsiniz.

Pratik Kullanımı Destekleyen İşlevsel Tasarımlar

Kullanılacak alana göre iki, üç ve dörtlü modüller şeklinde sunulan koltuk takımı seçenekleri; kaliteli kumaş yapıları ve kolay hareket imkanı sunan kompakt tasarımlarıyla kullanıcı memnuniyetini maksimum düzeye çıkartıyor. Leke tutmayan yumuşak dokulu lake kumaşlar, en inatçı kirleri bile rahatça temizleyerek hijyenik kullanım olanağı sağlıyor. Sandık eklentileri ise yazlık-kışlık kıyafetlerinizi ve diğer ev tekstili ürünlerinizi rahatça saklayabilmenize yardım ederek evinizi derli toplu bir görünüme kavuşturuyor.

Geniş aralıklardaki koltuk takımı fiyatları ile her bütçeye uygun satışa sunulan en yenilikçi koltuk takımı seçeneklerine Engince Mobilya’dan ulaşabilirsiniz. Salonunuzun veya oturma odanızın konumuna ve ihtiyacına yönelik koltuk modelleriyle yaşam alanlarınızda farklı dekorasyon fikirleri deneyebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here