Sevgililer gününü evinizde geçirmeyi planlıyorsanız, dekorasyonda yapacağınız minik dokunuşlarla ortamı daha keyifli hale getirebilir ve aynı zamanda romantik bir hava oluşturabilirsiniz. Sevgililer günü için dekorasyon önerileri arıyorsanız işte size sofradan salona, girişten yatak odasına kadar belirgin değişimler yaratacak pratik tavsiyeler…

Sevgililer günü denilince akla ilk gelen kırmızı renkli objeler, güller, kalpler, mumlar… Siz de sevgilinize ev ortamında sürpriz bir gün yaşatmak isterseniz bu detayları bolca kullanmaktan çekinmeyin. Uçan balonlar, tavandan sarkan kalpli notlar ve daha fazlası için hayal gücünüzü biraz zorladığınızda inanılmaz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Evin girişine, yemek yiyeceğiniz alana hatta yatak odasına koyacağınız farklı büyüklük, şekil ve kokulara sahip mumlarla hem romantizmi arttıran loş bir aydınlatma elde edebilir hem de ortamın görselliğini desteklemiş olursunuz. Kokulu mum yerine tütsü kullanarak da sevdiğiniz hoş bir kokuyu ortama kolayca taşıyabilirsiniz. Koku konusundaki bir başka alternatif ise bu tarzı sevenler için şık kavanozlardaki kahve ve tarçın çubukları…

Sevgililer günü akla ilk anda kırmızı gülü getirse de sevdiğiniz faklı bir çiçekle de evinizi ya da sofra dekorunuzu renklendirebilirsiniz. Bu konuda sevgilinizin çiçek tercihlerini dikkate almanız yerinde olur. Zira bazıları için minik kır çiçekleri yüzlerce kırmızı gülden çok daha etkili olup romantik hisleri tetikleyebilir.

Detaylarda sevgilinize özel veya birlikte geçirdiğiniz zamanları anımsatan parçalar kullanırsanız kutlamanızı klişe olmaktan kurtarabilirsiniz. Bunun için fotoğraflardan yararlanmak size büyük kolaylık sağlayacaktır. İlişkinizin değişik dönemlerini yansıtan bir kolaj hazırlayarak evin uygun bir alanında kalp şeklinde ve mumlar eşliğinde sergileyebilirsiniz. Anılarınızı gözden geçirerek sizin için anlamlı bir obje belirledikten sonra evin çeşitli yerlerinde bu objeye yer verebilirsiniz.

Şık bir sofrada yenecek lezzetli bir yemeğin güne ya da geceye güzel bir başlangıç oluşturacağını unutmayın. Sofra, kadeh ve tabakların yanı sıra şamdan, supla, peçete gibi çok sayıda seçeneğin  yer aldığı bir alan ve zengin bir kutlama alternatifi oluşturmaya imkân tanıyor. Hazırlayacağınız sofraya çeşitli aksesuarlarla şıklık katabilir, minik notlar yazarak da romantizmin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Peçeteleri kalp şeklinde seçmek ya da bu şekilde katlamak, masada kullanacağınız mum, yemek servisi ve yiyeceklerde kalp detaylarından faydalanmak güzel bir fikir olabilir. Masa için uygun renkte bir örtünüz yoksa kırmızı tül ya da kumaş temin ederek sofranızın hayalinizdeki temaya uygun olmasını sağlayabilirsiniz.

Yemeğe müzik eşliğinde devam etmek, özenle yaptığınız hazırlıklar içinde güçlü bir detay. Yemek sırasında sohbet etmenize engel olmayacak hoş bir müzik size eşlik edebilir. Parça seçerken anılarınızda yer etmiş özel müziklere yer vermeyi de ihmal etmeyin.

Romantik gününüze yatak odasında devam etmeyi planlıyorsanız saten bir nevresim takımı ile odada hoş bir değişiklik yapmakla işe başlayabilirsiniz. Ortamın yeterince romantik olmadığını düşünüyorsanız gül yaprakları ve mumlardan yardım almayı düşünebilirsiniz. Tavandan sarkan kalpler yalnızca giriş için değil yatak odaları için de romantik bir seçenek sunuyor. Üstelik bu kalpleri kırmızı karton ya da keçe kullanarak da kolayca hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer günü için dışarıda bir kutlama ayarlamak ya da bütçenize göre bir hediye almak da bir alternatif olabilir. Ancak kişiye özel unutulmaz anlar yaşamak istiyorsanız işin içine biraz emek katmanız gerekiyor. Sevgilinizin nelerden hoşlandığı üzerine kafa yorarak kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir kutlamanın çok para harcanmış kişisel olmayan bir hazırlıktan çok daha değerli kabul edileceğini aklınızdan çıkarmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here